به گزارش افکارنیوز،

دو سال پس از کشته شدن «نفتالی فرنکل» یک نوجوان اسرائیلی در الخلیل، خانواده وی طی شکایتی به یکی از دادگاه‌های آمریکا، خواستار پرداخت غرامت از سوی سوریه و ایران شدند.

بر اساس گزارش روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت»، این شکوائیه را «رحیلی فرنکل» پدر نفتالی به دادگاه فدرال واشنگتن و با حمایت یک سازمان حقوقی رژیم صهیونیستی موسوم به  « شورات هدین» ارائه داده است.

خانواده این نوجوان اسرائیلی ادعا کرده‌اند سوریه و ایران با پرداخت کمک مالی 220 هزار شِقِل (واحد پول اسرائیل) به نیروهای وابسته به حماس، در انجام این عملیات یعنی ربودن 3 اسرائیلی و کشتن آنها در ژوئن 2014 نقش دارند و در ادامه خواهان پرداخت غرامت 340 میلیون دلاری از سوی تهران و دمشق شدند.

در دادگاه یاد شده برای اولین بار استاد اطلاعاتی ارائه می‌شود که پرداخت مبلغ 220 هزار شِقِل از طریق جمعیت خیریه موسوم به «النور» در نوار را اثبات می‌کند و یک افسر سابق اطلاعات و یک جاسوس سابق « CIA» در این خصوص شهادت می‌دهند.

سه نوجوان اسرائیلی به نام‌های «نفتالی فرنکل»، «وگیل عاد شاعر» و «ایال یفراح» در ژوئن 2014 از یک ایستگاه اتوبوس در جنوب قدس ربوده و کشته شدند، اجساد این سه پس از 18 روز جستجو در «حلحول» در نزدیکی الخلیل پیدا شد.