به گزارش افکارنیوز،

یک زن مسلمان شاغل در بخش حمل‌ونقل نیویورک دیروز (دوشنبه) در حالی‌ که ملبس به یونیفرم بود، از پله‌های ایستگاه «گراند سانترال» در محلۀ منهتن به پایین هل داده‌شده و از ناحیه زانو و مچ دچار جراحات جدی شد.

بر اساس گزارش NewYorkDailyNews، سخنگوی اداره پلیس نیویورک گفت:" این حمله ساعت 6:20 بامداد به‌وقت محلی روی داد".

یک مظنون مرد با نزدیک شدن به این زن مسلمان که سوار بر مترو عازم محل کارش در ایستگاه «گراند سانترال» بود، وی را تروریست خواند و گفت که وی حق  کار در این شهر را ندارد.

به گفته سخنگوی پلیس، فرد مظنون سپس با تعقیب این زن به داخل ایستگاه  قطار وی را از پله‌های ایستگاه به پایین هل داد.

این حادثه در حالی رخ می‌دهد که 2 روز پیش نیز به یک افسر پلیس زن مسلمان در بروکلین حمله شد.

این افسر مسلمان محجبه که در مرخصی به سر می‌برد، به همراه پسر 16 ساله خود عصر شنبه بیرون رفته بود که مورد آزار و اذیت یک فرد ناشناس قرار گرفت.

«اریک گونزالز»، دادستان منطقه بروکلین گفت: "آن‌ها  صرفا به خاطر این‌که مسلمان هستند، هدف اقدامات زشت از جمله تهدیدات خشونت قرار گرفتند".

وی افزود: "آن‌هایی که این جنایات ناشی از نفرت را مرتکب شدند مورد بازخواست قرار خواهند گرفت".

به گفته دادستان نیویورک، فرد مظنون که دوشنبه به جنایت ناشی از نفرت متهم شده بود به‌قرار وثیقه 50 هزار دلاری آزاد شد.

در عین حال «اندرو کومو»(Andrew Cuomo)، فرماندار نیویورک، گفت  یک قطار مترو روز شنبه هدف حمله اوباش قرار گرفت و روی دیوارهای آن، صلیب شکسته کشیده شد.

وی افزود: هفته گذشته نیز در دو ایستگاه متروی خط «لانگ آیلند»، کارت‌ها و برگه‌هایی منتشر شد که مربوط به گروه «کو‌کلوکس‌کالان» بود.

فرماندار نیویورک که از وی به‌عنوان چهره‌ای دموکراتیک یاد می‌شود، وعده داد جرائم ناشی از تنفر به شدیدترین شکل ممکن هدف پیگرد قانونی قرار گیرد.

وی افزود: "فعالیت گروه ویژه مبارزه با جرائم ناشی از نفرت، هرگز تا این اندازه اهمیت نداشته است و ما به تلاش برای جلوگیری این‌گونه رفتارهای مجرمانه ادامه خواهیم داد".

بر اساس این گزارش، جنایات ناشی از نفرت در آمریکا پس از اعلان نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور در 18 آبان 95  و پیروزی «ترامپ» افزایش‌یافته است.

ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی اظهاراتی جنجال‌برانگیزی ازجمله درباره منع ورود مسلمانان به آمریکا و همچنین ساختن دیواری در امتداد مرزهای آمریکا – مکزیک باهدف جلوگیری از ورود مهاجران، بیان کرده بود.

به گفته منتقدان اظهارات تحریک‌آمیز ترامپ به جنایات ناشی از نفرت در برخی از شهرهای آمریکا دامن زده است.

یک سازمان حامی حقوق مدنی در آمریکا می‌گوید فقط در 10 روز اول پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری، بیش از 900 مورد جنایات ناشی از نفرت در این کشور ثبت‌شده است.