به گزارش افکارنیوز،

 به نقل از خبرگزاری فرانسه، ینس استولتنبرگ دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو امروز در سخنانی تاکید کرد تقویت همکاری بین اروپا و ناتو، بهترین راه برای پاسخ دادن به نگرانی‌های مربوط به آینده روابط این سازمان خواهد بود.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده بود ممکن است در رویکرد حمایتی واشینگتن از کشورهای عضو ناتو تجدیدنظر کند.

دبیر کل ناتو تصریح کرد سئوالاتی درباره استحکام ائتلاف نظامی ناتو مطرح شده است. من فکر می کنم بهترین راه برای پاسخ دادن به این سئوالات و ابهامات، تقویت همکاری ناتو و اتحادیه اروپا است.

استولتنبرگ ماه گذشته پس از گفتگوی تلفنی با ترامپ، تاکید کرده بود مطمئن است رئیس جمهور منتخب آمریکا به ناتو و پیمان اروپایی پایبند خواهد بود.آمریکا هم اکنون 70 درصد هزینه های ناتو را تامین می کند.

استولتنبرگ و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرار  است به زودی مجموعه ای از تلاش های مشترک ناتو و اروپا برای مقابله با حملات سایبری و واکنش نشان دادن به تهدیدات جدیدی را که روسیه به طور موثر در بحران اوکراین از آن استفاده کرده است، اعلام کنند.