به گزارش افکارنیوز،

 در ایام هفته وحدت و سالگرد میلاد پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص)، انتشار عکسی از نماز خواندن «ابوعزرائیل»، شکارچی تروریست‌های تکفیری داعش در کنار یک رزمنده سنی مذهب بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

در این تصویر ابوعزرائیل شیعه در کنار رزمنده‌ اهل سنت که عمر تکریتی نام دارد به نماز ایستاده است.

در ذیل این عکس نوشته شده ایوب شیعه با عمر تکریتی نماز می‌خواند و مبارزه می‌کند با داعش، هیچ تفاوتی بین ما نیست.

این تصویر در نبرد آزاسازی موصل از گروه تروریستی داعش گرفته شده است.

ابوعزرائیل که نام اصلی او، «ایوب فالح الربیعی» است از فرماندهان کتائب امام علی(ع) است. او می‌گوید ما در کتائب امام علی (ع) نگاه طایفه‌ای نداریم و از آن حمایت نمی‌کنیم و اعتقاد داریم، همه عراقی هستیم و همه اعضای یک خانواده‌ایم، چه شیعه، چه سنی، یا کُرد و ترکمن و مسیحی و شبک و ایزدی و ... .

وی در زمان صدام، دستگیر و به اعدام محکوم شده بود، اما پیش از اعدام موفق به فرار شده بود و به همین سبب، مردم، او را ابوعزرائیل می‌خوانند.

وی قبلا استاد تربیت بدنی یکی از دانشگاه‌های عراق بود، ولی با آغاز بحران داعش و پس از فتوای مرجعیت، کار خود را رها کرد و به نیروهای بسیج مردمی ملحق شد.

ابوعزرائیل که برای نخستین بار با «شمشیر» و «تبر» در عملیات آزادسازی تکریت حضور داشت هم‌اکنون از فرماندهان گردان‌های امام علی(ع) از گروه‌های تابع بسیج مردمی است که به دلیل اثبات دلاوری‌های خود در نبرد با داعش بسیار معروف شده است.

ایوب را بسیاری در شبکه‌های اجتماعی با عنوان شیر کتائب امام علی(ع) یکی از فرماندهان برجسته الحشد الشعبی معرفی کردند، آنقدر درباره او پیش رفتند که از وی یک موجود افسانه‌ای و اسطوره‌ای ساخته و تصاویری فضایی از وی در ذهن ایجاد کرده‌اند و مدتی هم در صدر رسانه های آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی و روسی قرار داشت و حتی گفته شده بود که او پیش از جنگ در دانشگاه تدریس می‌کرده است.

با این حال، اما او خودش می‌گوید: من یک انسان معمولی و ساده هستم و برخی چیزها که به من منتسب می‌شود، صحت ندارد.