به گزارش افکارنیوز،

 رجب آک داغ – وزیر بهداشت ترکیه – در بیانیه‌ای که از سوی خبرگزاری آناتولی منتشر شد، اعلام کرد تعداد کشته‌های دو انفجار شنبه شب در استانبول به 44 تن افزایش یافت. از این میان 36 تن آنها ماموران پلیس بودند. 

 

افزایش تعداد کشته‌های انفجارهای استانبول/دستگیری 120 مظنون

 

بر این اساس، شاهین‌های آزادی کردستان – یکی از حامیان حزب کارگران کردستان – مسئولیت انفجار استانبول را بر عهده گرفت. شنبه شب دو انفجار در بیرون ورزشگاه بشیکتاش رخ داد که پیش‌تر تعداد کشته‌ها 38 نفر اعلام شده بود.

 

شبکه سی ان ان نیز اعلام کرد در حادثه تروریستی استانبول 155 تن مجروح شدند. مقامات آنکارا 120 تن را در ارتباط با این حادثه دستگیر کردند. نخستین انفجار استانبول به وسیله یک خودروی بمب گذاری شده و به وسیله کنترل از راه دور روی داد. پس از انفجار نخست، یک عامل انتحاری خود را در یک کیلومتری حادثه اول، منفجر کرد. 

 

رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه و متحد آمریکا در مبارزه با داعش، پس از ملاقات مجروحان حادثه در بیمارستان، در یک کنفرانس خبری گفت: موضوع مهم فعلی این است که ما چگونه در مقابل حملات تروریستی خواهیم ایستاد. من می‌خواهم مردم کشورم بدانند ما تا نابودی تروریسم، خواهیم جنگید. ما به آنها اجازه نخواهیم داد دلسردمان کنند و ما را بترسانند.