به گزارش افکارنیوز،

 بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از صدور حکم  حبس و زندان  طولانی و دراز مدت برای شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق در دادگاه تجدید نظر بحرین شدیداً ابراز نگرانی کرد.

قاسمی اظهار داشت: برخوردهای ناعادلانه، خشن و امنیتی با رهبران مسالمت جو و میانه رو بحرینی نه تنها معضلات عدیده آن کشور را حل نخواهد کرد، ای بسا موجب یأس و ناامیدی علاقه مندان، معتقدان و طرفداران مشی و روشهای مسالمت جویانه خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مقام های بحرینی خاطرنشان کرد: اعطای پایگاه نظامی به کشورهای فرامنطقه ای، فراخوان و پذیرش نیروهای نظامی خارجی و پرداخت هزینه آنان از بودجه مردم آن کشور متضمن امنیت و راهکاری مناسب برای حکومت بحرین نخواهد بود؛ تاریخ جهان و بخصوص منطقه از گذشته تا حال بخوبی گویای آن  واقعیت روشن است که تنها اتکاء بر قدرت مردم، آشتی و وفاق ملی است که می تواند بهترین ضامن امنیت کشورها و دولتها برای استمرار حیات خود باشد.

دادگاه تجدید نظر بحرین امروز دوشنبه در جلسه‌ای حکم حبس 9 ساله صادره علیه شیخ علی سلمان را تائید کرد.

یک منبع قضائی بحرین در این باره اعلام کرد که اتهام شیخ علی سلمان «تبلیغ برای تغییر رژیم بحرین با استفاده از زور » عنوان شده است.

پیش از این شیخ علی سلمان در جولای 2015 به 4 سال حبس محکوم شده بود اما در تاریخ 30 ماه می گذشته دادگاه استیناف حکم حبس 9 ساله را برای وی صادر کرد.

لازم به ذکر است شیخ «علی سلمان» امروز در واکنش به حکم دادگاه استیناف درباره تائید حبس 9 ساله وی تاکید کرد که این حکم تنها ثبات مرا بیشتر می کند.