به گزارش افکارنیوز،

این منابع در حالی این مطلب را عنوان کردند که ارتش سوریه 99 درصد از مناطق تحت کنترل معارضان را بازپس‌گرفته است.

نبردها در حال حاضر برای آزادسازی آخرین محله‌های تحت اشغال معارضان ادامه دارد.

گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز پیش از این اعلام کرده بود: «جنگ در حلب در شرف پایان است.»

رامی عبدالرحمان، مدیر این نهاد مستقر در لندن، خاطر نشان کرد معارضان از ظهر دوشنبه از محله‌های بستان قصر، کلاسه، کرم الدعدع، الفردوس، الجلوم و جسر الحج عقب‌نشینی کرده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، گروه‌های معارض با عقب‌نشینی از این محله‌ها به بخش‌های جنوبی شهر حلب از جمله محله‌های السکری و المشهد گریخته‌اند.

یک مقام بلندپایۀ نظامی سوری گفت ارتش سوریه و متحدان آن در «مرحله‌های نهایی» بازپس‌گیری شهر حلب هستند.

سپهبد زید الصالح، مسئول کمیتۀ امنیتی شهر حلب، طی سخنانی در محلۀ شیخ سعید که به تازگی از چنگال معارضان آزاد شده است، گفت: «جنگ در شرق حلب باید به زودی پایان یابد. آن‌ها (معارضان) زمان زیادی ندارند. آن‌ها یا باید تسلیم شوند یا بمیرند.»

مناطق شرقی حلب از سال 1391 به تصرف گروه‌های معارض دولت بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، درآمد و این شهر به دو بخش غربی و شرقی تقسیم ‌شد که بخش غربی آن تحت کنترل نیروهای سوری است.

حلب که زمانی قطب صنعتی سوریه محسوب می‌شد در چهار هفتۀ گذشته عرصۀ پیشروی‌های نیروهای دولتی و شکست‌های پیاپی گروه‌های معارض بوده است.

نیروهای ارتش سوریه از 27 تیر مناطق تحت تصرف معارضان را در شرق حلب به محاصره درآورده‌اند و عملیات گسترده‌ای را از اول مهر امسال برای آزادسازی کامل این شهر آغاز کرده‌اند.

سربازان سوری در عملیات خود از پشتیبانی هوایی جنگنده‌های روسیه برخوردارند.