به گزارش افکارنیوز،

 

«مایکل فالن» وزیر دفاع انگلیس روز پنج‌شنبه (امروز) در کنفرانس وزرای دفاع 67 عضو ائتلاف آمریکایی ضدداعش، از اعزام نیروهای انگلیسی به سوریه خبر می‌دهد.

به نوشته روزنامه گاردین، انگلیس تعداد 20 مربی نظامی برای کمک به معارضان میانه‌روی سوری اعزام کرده است تا آموزش‌ مهارت‌های پیاده‌نظام، آموزش درمان پزشکی خط‌مقدم و شناسایی تجهیزات مخفی انفجاری را به معارضان سوری بدهند.

گاردین افزود، این کنفرانس برای بررسی فاز بعدی کمپین مقابله با داعش برگزار می‌شود چراکه این گروهک تروریستی در مقر خود در رقه تحت فشار قرار دارد.

در بیانیه‌ای که قبل از نشست امروز منتشر شد، وزیر دفاع انگلیس گفته است داعش در موصل هدف قرار گرفته و در رقه هم نیروهای ائتلاف آمریکایی مبارزه‌ای را علیه داعش آغاز کردند و داعش در حال شکست خوردن، از دست دادن منابع مالی و نیروهای خود است. فالن همچنین گفت در سال 2017 ائتلاف آمریکایی باید ضربه مهلکی به این تروریست‌ها بزند.

انگلیس در حال حاضر 500 پیاده‌نظم در عراق دارد که به بهانه آموزش نظامی به ارتش عراق در این کشور حاضر شده‌اند و به ادعای وزارت دفاع انگلیس تا کنون بیش از 31 هزار نیروی عراقی و کُرد را آموزش داده‌اند.

همچنین قرار است مایکل فالن از هدف انگلیس برای اعزام متخصصان اطلاعاتی به منطقه برای کمک به واکاوی اسناد به دست آمده بعد از سقوط موصل و رقه خبر دهد.

گاردین ادامه داد، بعد از سقوط منبج در سوریه اسنادی به دست ائتلاف رسید که بر اساس آن معلوم شد توطئه‌هایی از سوی داعش برای اروپا برنامه‌ریزی شده بود.

اشتون کارتر وزیر دفاع کنونی آمریکا با شرکت در کنفرانس روز پنج شنبه در لندن، آخرین حضور خود در انگلیس در این سمت را تجربه می‌کند چرا که دونالد ترامپ ریس جمهور منتخب به زودی کابینه خود را تشکیل می‌دهد.

انتهای پیام/ص