ایسنا به نقل از روزنامه فرامنطقهاي الشرق الاوسط نوشت: معمر قذافي، رهبر پيشين ليبي در وصيتنامهاي كه يك سايت نزديك به وي آن را در صفحه فيس بوك خود منتشر كرده است، از طرفدارانش خواسته تا جسد وي را در سرت و در كنار اعضاي خانوادهاش دفن كنند و با خانواده او خصوصا زنان به خوبي رفتار كنند.
بنا به گفته این سایت، قذافی این وصیتنامه را در هفدهم ماه جاری میلادی(اکتبر) چند روز قبل از کشته شدنش نوشته و آن را به سه نفر سپرده تا در صورت مرگش آن را اعلام کنند.
قذافی این وصیتنامه را با آیه‌ای از قرآن آغاز کرده و وصیت کرده است تا جسد وی را غسل ندهند و براساس تعالیم اسلامی و در همان پیراهنی که می‌میرد دفن کنند.
در این وصیتنامه قذافی همچنین خواسته است تا با خانواده او از جمله زن‌ها و کودکان رفتار خوبی بشود و ملت لیبی هویت خود و تاریخ و دستاوردهای خود را حفظ کند.
وی در ادامه با تاکید بر استمرار مقاومت علیه بیگانگان آورده است: وصیت می‌کنم تا در مقابل دشمنان خارجی که به کشور ما هجوم آورده‌اند مقاومت کنید و این مقاومت را ادامه دهید.
قذافی در ادامه آورده است: همه می‌دانند که ما آزاده هستیم و در حالی که می‌توانستیم زندگی شخصی آرامی داشته باشیم و با اشغالگران معامله کنیم اما مقاومت را برگزیدیم و اینکه از شرف و عزت خود دفاع کنیم و اگر به این زودی‌ها پیروز نشویم به همگان درسی خواهیم داد تا نسل‌های بعد از ما آن را فراموش نکنند چرا که انتخاب میهن، قهرمانی است و فروختن آن خیانت و تاریخ غیر از این نمی‌نویسد؛ هرچند بخواهند آن را وارونه جلوه دهند.
وی در پایان آورده است که سلامش را به تک تک افراد خانواده و آزادگان لیبی و جهان برسانند.
از سوي ديگر مشايخ قبايل قذاذفه با درخواستي از شوراي انتقالي ليبي رسما از اين شورا خواستند تا جسد قذافي و پسرش را تحويل اين قبيله دهند تا براساس موازين شرعي در سرت به خاك سپرده شود.