به گزارش افکارنیوز،

روزنامه آمریکایی نیویور‌ک‌تایمز گزارش کرد، ترامپ به خبرنگاران درباره این حمله روز دوشنبه که عامل آن یک فرد تونسی بوده است، گفت: «شما طرح‌های مرا می‌دانید.از همان اول معلوم بود که حق با من بود و صد در صد من درست می‌گفتم».

طبق این گزارش، مشخص نیست که آیا ترامپ خواستار جلوگیری از ورود تمامی مسلمانان به آمریکا است یا اینکه فقط می‌خواهد مانع از ورود مسلمانانی شود که از کشورهایی با تاریخچه افراط‌گرایی قصد ورود به آمریکا را دارند.

«جیسون میلر» مدیر ارتباطات در دولت انتقالی آمریکا در اینباره می‌گوید: «ترامپ به وضوح اعلام کرد که قصد دارد مجوز آنهایی را به حالت تعلیق درآورد که از کشورهایی با نرخ بالای تروریسم می‌آیند و روند بازرسی شدیدی را برای آنهایی که قصد ورود به آمریکا را دارند، به کار برد تا از این طریق از جان مردم آمریکا محافظت شود».

طبق گزارش نیویورک‌تایمز، موضع ترامپ در خصوص ممانعت از ورود مهاجران مسلمان به آمریکا از دسامبر 2015 تاکنون بسیار متعادل‌تر شده است به طوریکه در ابتدا خواستار جلوگیری از ورود تمامی مسلمانان به آمریکا شده بود و سپس تأکید کرد تنها از ورود آن دسته از مسلمانانی که از کشورهایی با پیشینه فعالیت‌های تروریستی می‌آیند جلوگیری می‌شود.