به گزارش افکارنیوز،

حسین جابری‌انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه در چارچوب سفر منطقه‌ای به دو کشور سوریه و لبنان، عصر امروز (پنجشنبه) از دمشق وارد بیروت شد.

جابری‌انصاری در این سفر با میشل عون رئیس‌جمهور، سعد حریری نخست وزیر، نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان لبنان دیدار و پیرامون آخرین تحولات لبنان و منطقه و روابط دوجانبه گفت‌وگو و رایزنی خواهد کرد.

وی در سفر خود به سوریه نیز با بشار اسد رئیس‌جمهور، ولید معلم وزیر امور خارجه، محمد عماد خمیس نخست وزیر و فیصل مقداد قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه دیدار و رایزنی کرد.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دیدار با جابری‌انصاری با ابلاغ سلام گرم خود به مقامات جمهوری اسلامی ایران از حمایت‌های همه‌جانبه ایران از سوریه در خلال بحران، تقدیر کرد.

رئیس‌جمهور سوریه، آزادی حلب را از مهم‌ترین دستاورهای میدانی دانست و بر استمرار مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

بشار اسد با تمجید از نقش مثبت ایران و روسیه در تحولات سوریه بر تقویت همکاری‌های سه کشور در زمینه‌های مختلف تاکید کرد. 

رئیس‌جمهور سوریه با اشاره به نقش منفی برخی کشورها در حمایت از گروه‌های تروریستی گفت: باید تلاش کرد این کشورها از رویکرد گذشته خود فاصله بگیرند. 

در این دیدار همچنین آخرین تحولات مربوط به همکاری‌های دوجانبه ایران و سوریه در زمینه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و بر ضرورت تقویت این همکاری‌ها به ویژه در حوزه اقتصادی تاکید شد.