به گزارش افکارنیوز،

در جدیدترین اخبار مربوط به چالش های فضای سایبری، اینبار هکر ها به سراغ بانک های ترکیه رفتند و و یکی از بانک های این کشور را مورد هدف قرار دادند.

 

 به تازگی یکی از بانک های ترکیه به نام «آک بانک» مورد حملات سایبری هکرها قرار گرفته است. این حمله سایبری از طریق هدف قرار دادن سیستم سوئیفت انجام شد. این بانک سومین بانک بزرگ ترکیه است که باعث می شود کار شناسایی خسارت های وارد‌ شده را سخت‌تر کند. در حالی که این بانک دسترسی به اطلاعات کاربران خود را به‌کلی رد می‌کند، گزارش های رویترز حکایت از این دارد حداکثر خطری که متوجه بانک شده، حدود 4 میلیون دلار است.

 

این بانک در بیانیه‌ای اعلام کرده است که اقدامات پیشگیرانه برای مقابله و کشف این حمله صورت گرفته و به مقامات آن اطلاع داده شده است. سیستم‌های خدماتی بانک نیز طی روزهای اخیر به صورت عادی به کاربران خدمات‌رسانی کرده‌اند.

 

لازم به ذکر است که حملات صورت گرفته به سوئیفت در ماه‌های گذشته به شدت در حال رشد بوده و تبدیل به یکی از اهداف مطلوب هکرها شده است.

طبق آخرین اخبار گروه هکری موسوم به «اودیناف» دست به این اقدام خرابکارانه زده اند که این گروه تشکیل شده است از 10 تا 20 سازمان مسلح به بدافزارهایی با توانایی پنهان کردن درخواست‌های تقلبی انتقالات مالی است.