به گزارش افکارنیوز،

 دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا اعلام کرد بنیاد خیریه خود را منحل خواهد کرد. دادستان نیویورک تحقیقات در خصوص «بنیاد خیریه دونالد جی ترامپ» را آغاز کرده است.

ترامپ زمان انحلال بنیاد خیریه خود را مشخص نکرد؛ اما در بیانیه‌ای اعلام کرد نمی‌خواهد فعالیت‌های این بنیاد، با وظایفش در مقام رئیس‌جمهور تناقضی داشته باشد.

در شرایطی که کمتر از چهار هفته تا آغاز ریاست‌جمهوری ترامپ باقی مانده است، فشارها بر وی در خصوص کاهش نقشش در نهادها و سازمان‌های تجاری که ممکن است با وظایف رئیس‌جمهور تضاد منافع ایجاد کنند، رو به افزایش است. او چند روز پیش اعلام کرده بود پسرش «اریک» دیگر برای بنیاد خیریه وی پول جمع‌آوری نخواهد کرد تا نگرانی‌ها در خصوص احتمال تلاش کمک‌کنندگان برای خرید حق دسترسی به خانواده وی مرتفع شود.

دادستان نیویورک پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، بنیاد ترامپ را به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین ایالتی، از دریافت پول و کمک‌های مالی منع کرده بود. پیش از آن، گزارش‌هایی در واشینگتن‌پست منتشر شده بود که نشان می‌داد بنیاد ترامپ از کمک‌های مالی برای حل و فصل دعاوی حقوقی شخصِ ترامپ استفاده می‌کند.

در همین حال، سخنگوی دادستان نیویورک اعلام کرد تا زمان پایان تحقیقات، ترامپ نمی‌تواند بنیاد خود را منحل کند.