به گزارش افکارنیوز،

جیمز کومی مدیر اف بی آی روز سه شنبه در سخنانی در جمع نمایندگان آمریکایی تاکید کرد: روسیه اطلاعات مربوط به کمپین های حزب جمهوریخواه و دامنه های ایمیل قدیمی کمیته ملی این حزب را هک کرده ولی شواهدی وجود ندارد که مسکو توانسته باشد به کمپین دونالد ترامپ نفوذ کرده و اطلاعات آن را هک کند.

وی در ادامه افزود: روسیه اطلاعات به دست آمده از کمپین های حزب جمهوریخواه یا ایمیل کمیته ملی این حزب را منتشر نکرده است.

اظهارات جیمز کومی می تواند موجب تقویت دیدگاه واشنگتن درباره کمک روسیه به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از طریق بی اعتبار کردن کلینتون، شود.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا روز جمعه در گزارشی اعلام کرده اند که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به طور مستقیم دستور انجام تلاش هایی را برای کمک به کمپین ترامپ و بی اعتبار کردن کلینتون در رقابت های انتخاباتی 2016 صادر کرده است.

کومی نیز در ادامه اظهار داشت: هیچ سند و مدرکی از هک شدن کمپین انتخاباتی ترامپ یا ایمیل فعلی کمیته ملی حزب جمهوریخواه وجود ندارد.البته وی به این مساله اشاره نکرده است که آیا روسیه برای هک کردن کمپین ترامپ نیز تلاشی داشته است یا نه.

در حالی که ترامپ بارها سعی کرده است تا ادعاهای مربوط به کمک روسیه برای پیروزی در انتخابات را رد کند ولی رینس پریبوس رئیس کارکنان کاخ سفید در دولت ترامپ و رئیس سابق کمیته ملی حزب جمهوریخواه یکشنبه در سخنانی تاکید کرد: ترامپ گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا در خصوص دخالت روسیه در حملات سایبری با هدف اختلال در انتخابات ریاست جمهوری را پذیرفته و ممکن است اقداماتی را در واکنش به این مساله انجام دهد.