به گزارش افکارنیوز،

حدود 10 هفته پس از پیروزی شگفتی‌ساز "دونالد ترامپ"، نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، وی اکنون آماده است تا در مراسم تحلیف خود به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور این کشور سوگند یاد کند. ترامپ قرار است جایگزین باراک اوباما شود؛ اما این جایگزینی باید با برگزاری یک مراسم رسمی در 20 ژانویه (1 بهمن) انجام شود. 

 

در آستانه برگزاری مراسم تحلیف، دونالد ترامپ به همراه معاونش "مایک پنس" در تاریخ 19 ژانویه از "آرامستان ملی آرلینگتون" در ایالت ویرجینیا دیدن می‌کند. 

 

روز 20 ژانویه ساعت 5 بعد از ظهر به وقت گرینویچ (20:30 به وقت تهران)، دونالد ترامپ متن سوگندنامه خود را قرائت می کند. مراسم سوگند خوردن رئیس جمهور جدید آمریکا به وسیله "جان رابرتس"، از قضات ارشد آمریکا، انجام خواهد شد. متن این سخنرانی به شرح زیر است:

 

"من دونالد جان ترامپ سوگند یاد می کنم که صادقانه به اجرای مسئولیت های ریاست جمهوری آمریکا بپردازم و تمام توانایی خود را در حراست، حفظ و دفاع از قانون اساسی آمریکا به کار گیرم. امیدوارم خداوند مرا در این راه یاری کند."

 

مایک پنس هم اندکی پیش از ترامپ سوگند یاد می کند. پس از پایان مراسم سوگند، دونالد ترامپ به ایراد سخنرانی می‌پردازد و پس از آن مراسم تودیع باراک اوباما انجام خواهد گرفت. 

 

صبح روز 20 ژانویه باراک اوباما برای آخرین بار از روی تخت خواب خود در کاخ سفید بلند می شود و همان شب، دونالد ترامپ نخستین شب خود را در خانه جدیدش می گذراند. با انجام مراسم تحلیف، کارکنان کاخ سفید هم خود را برای یک محل اقامت جدید آماده می کنند.

 

صبح روز بعد دونالد ترامپ به اتاق بیضی‌شکل کاخ سفید می رود تا به عنوان رئیس جمهور آمریکا به وظایف خود عمل کند.

 

همچنین به مناسبت ورود ترامپ به کاخ سفید، در سراسر واشنگتن دی سی مراسم جشن برگزار می‌شود. در این مراسم دونالد ترامپ و مایک پنس و همسرانشان حضور خواهند داشت.