به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک منبع امنیتی فرانسوی امروز اعلام کرد که یک زن فرانسوی ۶۸ ساله میخواست امروز خود را درمقابل کاخ ریاست جمهوری این کشور (الیزه) به آتش بکشد.
این در حالی بود که نشست هفتگی وزرای کابینه فرانسه امروز در الیزه برگزار می شد.

رسانه‌های محلی فرانسه گزارش کردند که این زن پس از اینکه موفق نشده بود با یکی از وزرای دولت این کشور بمنظور مطرح کردن مشکلات مربوط به تهیه مسکن خود صحبت کند، خود را مقابل کاخ الیزه به آتش کشیده است.

بنا بر این گزارش، نیروهای پلیس فرانسه موفق شدند آتش را خاموش کرده و این زن را بلافاصله به بیمارستان منتقل کنند.

گزارش‌های رسیده حاکی از این است که وضعیت جسمانی این زن فرانسوی در حال حاضر مناسب است و خطری وی را تهدید نمی کند.

رسانه‌های فرانسوی به نام وزیری که این زن قصد داشته با وی دیدار کند، اشاره‌ای نکردند.

خودسوزی محمد البوعزیزی جوان سبزی فروش فقیر تونسی در این کشور جرقه انقلاب عربی در تونس و بیداری اسلامی در منطقه را زد.

از دو هفته پیش از اعتصاب، شورش و ناآرامی استان " مایوت " فرانسه واقع در تنگه موزامبیک را در بر گرفت. مردم این جزیره که در سال ۱۳۸۸ به امید بهبود کیفیت زندگی، رای به الحاق به فرانسه داده و از فروردین سال گذشته بعنوان یکصد و یکمین استان ماورا بحار فرانسه به این کشور ملحق شدند، اکنون با تورم مهار نشدنی، گرانی کالاهای اساسی و کاهش شدید قدرت خرید روبرو شده و دست به شورش و اعتصاب زدند.

این اقدام با برخورد نامناسب و خشن نیروهای پلیس مواجه شد. در نتیجه این خشونت‌ها تاکنون یک نفر جان باخته و شلیک گلوله منور به چشم یک نوجوان ۱۳ ساله باعثتخلیه چشم وی شده که این امر اعتراضات و شورش‌های دیگری را در پی داشت.

استفاده از گاز اشکآور و حملات خشن و اقدام به ضرب و شتم تظاهرکنندگان از اقدامات عادی نیروهای پلیس ضد شورش این کشور علیه تظاهرات کنندگان است.