به گزارش مهر به نقل از پایگاه العوامیه، نیروهای امنیتی سعودی در ادامه بازداشتهای وسیع از زمان اعتراضات مردمی در شرق عربستان، صبح امروز یکی از اساتید دانشگاه به نام "سعودی مکی الربح" را در محل کارش بازداشت و به مرکز پلیس القطیف بردند.

از سوی دیگر منابع آگاه اعلام کردند که نیروهای پلیس عربستان عصر دیروز یک جوان را در منطقه العماره در شرق این کشور از ناحیه ران هدف تیر قرار دادند که خونریزی شدید این جوان سبب انتقالش به بیمارستان شد. به گفته شاهدان عینی حمله به این جوان بی دلیل بود.

خبر دیگر اینکه نیروهای سعودی دو فعال سیاسی به نام های " مهدی عیسی البنای " از اهالی " القدیح " و " محمد آل عفیریت " از اهالی روستای " البحاری " در منطقه " القطیف " را بازداشت کردند.

خبر دیگر اینکه انتشار فیلم کتک کاری شاهزادگان سعودی در مراسم تدفین جنازه سلطان بن عبدالعزیر ولیعهد سابق این کشور باعثشده که جنگ قدرت در عربستان به خوبی مشخص شود.

لازم به یادآوری است که طی مراسم تشییع جنازه سلطان بن عبدالعزیز دو شاهزاده سعودی به کتک کاری با یکدیگر پرداختند، تا حدی که رسانه های عربستان که مراسم تدفین سلطان بن عبدالعزیز را به طور مستقیم پخش می کردند مجبور شدند پخش مستقیم مراسم را متوقف کنند.