مهر: "مارسل سیکالدی" وکیل خانواده معمر قذافی اعلام کرد: خانواده قذافی علیه ناتو اقامه دعوا خواهند کرد، زیرا همه شرایط قتل وی مشخص است و این هواپیماهای ناتو بودند که کاروان قذافی را هدف قرار دادند.

وی افزود: کاروان قذافی خطری برای ساکنان نداشت در حالی که ناتو به آنها حمله کرد. قذافی به وسیله بمباران ناتو زخمی و به علت هجوم وحشیانه انقلابیون کشته شد.

خبر دیگر اینکه یک خانواده در " عین معبد " در استان " الجلفه " در جنوب الجزایر در انتقاد به روش کشته شدن " معمر قذافی " به دست انقلابیون لیبی نام معمر را برای فرزند خود انتخاب کرد.

منبع نزدیک به این خانواده الجزایری گفت: پزشک مسئول ثبت تولد این نوزاد از این نام متعجب شد، اما اصرار پدر نوزاد سبب شد که تولدش را ثبت کند.

خبر دیگر اینکه " فلیپ کرش " رئیس کمیته تحقق سازمان ملل در امور لیبی گفت: تضمین شورای انتقالی و همه گروههای مسلح لیبی برای برخورد عادلانه با همه بازداشت شدگان ضروری است. از همه تشکلهای مسلح می خواهم که از انتقام جویی پرهیز کنند.

از سوی دیگر برخی منابع اعلام کردند: نظامیان ویژه انگلیس و قطر به دنبال دستگیری سیف الاسلام فرزند معمر قذافی مقتول هستند.

این در حالی است که برخی منابع در شورای انتقالی لیبی اعلام کردند که سیف الاسلام قصد دارد خود را به دادگاه بین المللی تحویل دهد.