به گزارش افکارنیوز،

«یان برمر» دانشمند برجسته و تحلیلگر سیاسی آمریکایی در واکنش به اقدام آمریکا در منع صدور روادید برای اتباع ایران و 6 کشور مسلمان جهان در یک پیام توییتری نوشت: «ترامپ، روادید هر کسی از کشورهای ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن را متوقف می‌کند. ترامپ در هیچ یک از کشورهای مذکور تجارت و کسب و کار ندارد، اما در مصر، ترکیه و عربستان تجارت دارد».

وی در این توییت نقشه‌ای از کشورهایی که ترامپ با آن‌ها رابطه تجاری دارد را منتشر کرده است.

برخی از کشورهایی که در این لیست به چشم می‌خورد، شامل هند، اندونزی، کانادا، امارات متحده عربی، انگلیس، چین، برزیل، پاناما، عربستان سعودی، ایرلند، قطر، مصر، گرجستان، مکزیک، فیلیپین، آفریقای جنوبی، ترکیه و اروگوئه هستند.

رژیم صهیونیستی نیز در میان این لیست از مکان‌هایی که دونالد ترامپ در آنجا کسب و کار و تجارت دارد، به چشم می‌خورد.

ترامپ در حالی در صدد است مانع ورود اتباع ایران و 6 کشور مذکور به خاک آمریکا شود که عربستان سعودی که از حامیان و تأمین کنندگان بودجه گروه‌های ترویستی در جهان است، شامل این لیست ترامپ نمی‌شوند.

این تصمیم ترامپ موجی از اعتراضات مهاجران و برخی از مقامات سابق آمریکا را موجب شده است. «مادلین آلبرایت» وزیر خارجه اسبق آمریکا در اعتراض به این اقدام ترامپ گفته حاضر است در همبستگی با جامعه مسلمانان، به طور رسمی بعنوان یک مسلمان نام خود را ثبت کند.