منابع یمنی از شلیک و اضابت یک موشک پیشرفته به نزدیکی ریاض در عربستان خبر دادند.

شبکه خبری العالم نیز به نقل از خبرنگار خود در یمن گزارش داد؛ 

 یک فروند موشک بالستیک پیشرفته یمنی به پایگاهی نظامی در پایتخت عربستان اصابت کرده است.

رسانه‌های یمنی میگویند که این یک آزمایشگاه موشکی بوده است.

پایگاه خبری متابعات به نقل از یک مقام نظامی وابسته به ارتش یمن نوشت که یک موشک بالستیک یمنی به یک هدف نظامی در نزدیکی ریاض اصابت کرده است. گفته میشود که این موشک به پایگاه منطقه المزاحمیه در غرب ریاض اصابت کرده است.

بعضی از ساکنان ریاض در توئیتر می‌گویند که صدایی شبیه صدای انفجار مهیب شنیده‌اند.

در عین حال، نیروی موشکی یمن درباره آزمایش موشکی‌اش که شب گذشته یک پایگاه نظامی در منطقه «المزاحمیه» واقع در غرب ریاض، پایتخت عربستان را هدف گرفت، بیانیه مهمی صادر کرد.

در این بیانیه آمده است؛ در پاسخ به ادامه تجاوز عربستان سعودی و آمریکا علیه یمن و ارتکاب کشتارهای خونین و محاصره های ظالمانه علیه ملت یمن که با همراهی جامعه بین المللی به فجایع بزرگ انسانی منجر شده است این نیرو با توجه به مسئولیتی که بر عهده دارد و به عنوان نماینده مردم یمن و به عنوان نیرویی که در برابر تجاوزات با تمام قدرت ایستادگی می کند و با ایمان به مشروعیت این مبارزه و مشروعیت پاسخ به این تجاوزات و مقدس بودن اصل دفاع از خود با تمام ابزار در اختیار به تهدیدها پاسخ خواهد داد.

برای اولین بار اعلام می کنیم؛ نیروی موشکی یمن اقدام به شلیک موفق یک فروند موشک بالستیک روی هدفی نظامی در پایتخت سعودی کردیم و بخاطر این پیشرفت و تحول بی‌همتای موشکی خدا را شاکریم و تاکید می‌کنیم، از این پس پایتخت عربستان هدف حملات موشکی ما خواهد بود.