به گزارش افکارنیوز،

دولت مصر به رژیم صهیونیستی اطمینان داده است قاهره بدون موافقت این رژیم در اجرای توافق ترسیم مرزها بین مصر و عربستان سعودی تغییری ایجاد نکند.  

 

مکالمه افشا شده از وزیر خارجه مصر در این خصوص نشان می دهد ریاض با توسل به رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند جلوی اجرای حکم ابطال الحاق جزایر مصری تیران و صنافیر را به عربستان بگیرد.

 

«سامح شکری»، وزیر امور خارجه مصر، در گفتگوی تلفنی با وکیل شخصی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، این اطمینان خاطر را به وی داده است.

 

شبکه تلویزیونی «المکمّلین» مکالمه تلفنی بین سامح شکری و وکیل شخصی بنیامین نتانیاهو را فاش کرد.  

 

در این گفتگوی تلفنی، شکری با وکیل نتانیاهو توافق ترسیم مرز بین عربستان سعودی و مصر را که از مهمترین بندهای آن جزایر تیران و صنافیر است بررسی کرده است.  

 

بر اساس این مکالمه فاش شده، شکری می گوید مصر با پیشنهاد این وکیل صهیونیست در خصوص اینکه مصر بدون موافقت کابینه رژیم صهیونیستی هیچ اصلاحاتی در این توافق را نخواهد پذیرفت، موافق است.  

 

شکری در این گفتگوی تلفنی گفت :« اجازه بدهید یک بار دیگر توضیح بدهم که شما چه چیزی را می خواهید و امیدوارم م را در جریان آنچه می خواهید قرار دهید.  تمایل دارم اطلاعاتی را در خصوص اقدامات حقوقی صورت گرفته در خصوص تنگه تیران، جزایر تیران و صنافیر و خلیج عقبه که صورت گرفته است در اختیار شما قرار دهم.  با آنچه پیشنهاد کردید موافقت خواهم کرد. جمهوری عربی مصر بدون موافقت اسرائیل با هیچ اصلاحاتی در این توافق موافقت نخواهد کرد. شما نمی خواهید هیچ اصلاحاتی در این توافق به عنوان یک پیش نویس وارد شود، این چیزی است که شما می خواهید؟  امیدوارم به من بگویید که محتوای پیام مرا دریافت کرده اید یا خیر. بسیار خوب من موافقم و آن را تصویب می‌کنم، اگر بخش اول را حذف کنیم امیدوارم مورد پذیرش شما قرار بگیرد، «اس» را حذف می کنیم، درست است؟ و می خواهید اسناد الحاقی از جمله توافقنامه های همراه به صورت جمع ذکر شود ، درست است؟»   

 

شکری تأکید می کند نظام مصر به همه اقدامات برای اجرای توافقنامه ترسیم مرز بدون درنظر گرفتن حکم قضائی مصر در این خصوص ادامه خواهد داد.  

 

دادگاه اداری مصر ماه گذشته حکم نهایی خود را در خصوص باطل بودن توافق ترسیم مرزی بین مصر و عربستان سعودی صادر و اعلام کرد جزایر تیران و صنافیر متعلق به مصر است.