به گزارش افکارنیوز،

عضو سابق گروهک تروریستی داعش جزئیات جدیدی را از نحوه فیلمبرداری صحنه اعدام خلبان اردنی در سال 2015 فاش کرد. وی که نخواست نامش فاش شود در فیلمی که از شبکه العربیه پخش می‌شد گفت: پس از دستگیری خلبان اردنی، داعش تصمیم گرفت از او برای ارسال یک پیام به سراسر جهان استفاده کند.

این عضو سابق داعش ضمن اشاره به این که خلبان اردنی تنها زمانی متوجه شد که ما قصد آتش زدن او را داریم گفت: با 4 دوربین‌ که در محل اعدام مستقر شده بود از او فیلم تهیه کردیم. ما روی صورتش زوم کرده بودیم اما او نمی‌دانست چه نقشه‌ای برایش داریم و می‌خواهیم او را بسوزانیم. او فقط زمانی متوجه شد که روی او بنزین ریختیم. ما از اعضای داعش که اطراف او بودند و شعله‌های آتش در دست داشتند هم فیلمبرداری می‎کردیم.

"معاذ الکساسبه" خلبان اردنی بود که در حین انجام مأموریت در رقه هواپیمایش سقوط کرد و به اسارت گروهک تروریستی داعش درآمد. پس از انتشار ویدئوی اعدام او توسط این گروهک، دولت اردن مرگ او را تأیید کرد. داعش این ویدئو را از اکانت توییتر خود که برای انتشار فیلمهای تبلیغاتی است مننشر کرد. این فیلم به‌طور بیرحمانه صحنه به آتش کشیدن این خلبان را نشان می‌داد که در قفسی آهنی محبوس شده بود.

جزئیات جدید از اعدام خلبان اردنی توسط داعش +فیلم

 

حجم ویدیو: 2.42M | مدت زمان ویدیو: 00:00:39