شی جینپینگ، معاون رئیسجمهوری چین که دوشنبه به پست کلیدی کمیسر نظامی مرکزی منصوب شد، احتمالا برای سمت ریاستجمهوری این کشور آماده میشود.

به گزارش آفتاب به نقل از آسوشیتدپرس، شی متعلق به گروه سیاستمداران چین موسوم به «آقازاده‌ها» یا فرزندان مقام‌های قدرتمند کشور است. وی که ٥٧ ساله است فرزند یک قهرمان انقلابی سیاسی است که پیش از این معاون نخست‌وزیر و رئیس قوه مقننه چین بود.

شی جینپینگ در سال ١٩٧۴ میلادی
” شی سپس در سال ٢ ٧ به عضویت کمیته نه نفره حزب پیوست و در سال ٢ ٨ میلادی معاون ریاست‌جمهوری چین شد. “
به حزب کمونیست پیوست و در دانشگاه صاحب نام «سینگوا» در پکن مشغول به تحصیل شد. وی سپس با گرفتن پست‌هایی در استان‌های «فوجیان» و «ژجیانگ»، استان‌های اقتصادی کلیدی چین و سپس ریاست کمیته شهرداری شانگهای در سال ٢ ٧ میلادی از پله‌های ترقی سیاسی در این کشور بالا رفت.

شی سپس در سال ٢ ٧ به عضویت کمیته نه نفره حزب پیوست و در سال ٢ ٨ میلادی معاون ریاست‌جمهوری چین شد.

شی جینپینگ توانایی‌های مدیریتی خود را از طریق مسئولیت‌های اجرایی نهایی برای آمادگی برگزاری مسابقات المپیک سال ٢ ٨ در پکن، نشان داد.

بنا بر این گزارش، شی جینپینگ با انتصاب به سمت جدید کمیسر نظامی مرکزی چین که بر عملکرد ارتش این کشور در خارج نظارت دارد، به عنوان کاندیدای محتمل برای جایگزینی «هو جینتائو»، رئیس‌جمهوری کنونی چین است که در اوائل سال ٢ ١٣ میلادی از ریاست‌جمهوری بازنشسته خواهد شد.
کد مطلب :