به گزارش افکارنیوز،

این اظهارات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا پس از آن ایراد شد که برخی گزارش‌های رسانه‌ای مبنی بر خودداری اف.بی.آی از پذیرش درخواست کاخ سفید برای ممانعت از انتشار گزارش‌های مربوط به روابط اعضای تیم انتخاباتی ترامپ با ماموران اطلاعاتی روسیه در زمان کمپین انتخابات ریاست جمهوری مطرح شد.

این در حالی است که اف.بی.آی هنوز درباره اظهارنظرهای ترامپ در انتقاد از این آژانس واکنش نشان نداده است.

دونالد ترامپ در مطلبی نوشت: اف.بی‌.آی کاملا در جلوگیری از فعالیت افشاگران اطلاعات امنیت ملی که مدت‌ها دولت ما را در معرض نفوذ قرار داده ناتوان بوده است. آنها حتی نمی‌توانند در داخل خود اف.بی‌.آی افشاگران را شناسایی کنند. اطلاعات محرمانه‌ای به رسانه‌ها داده می‌شود که می‌توانند تاثیری مخرب بر برنامه‌های آمریکا داشته باشند.

چند رسانه شامل سی‌ان‌ان و آسوشیتدپرس اخیراً گزارش دادند که رینس پرایباس، رئیس دفتر کاخ سفید از اندرو مک‌کابی، معاون مدیر اف.بی‌.آی خواسته بود جلوی انتشار یک گزارش "نیویورک تایمز" در ۱۴ فوریه را درباره روابط مکرر مشاوران کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و ماموران اطلاعاتی روسیه بگیرد.

این درخواست بعد از آنکه مک‌کابی به طور خصوصی به پرایباس گفته بود این گزارش "اشتباه" است مطرح شد.

یک مقام ارشد دولت ترامپ روز جمعه گفت: جیمز کومی، مدیر اف.بی‌.آی هم به پرایباس بعداً گفته که این گزارش دقیق نیست. این در حالی است که اف.بی‌.آی همچنان به تحقیقات درباره مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر آمریکا ادامه می‌دهد.