به گزارش افکارنیوز،

«فرانسوا فیون» وامی کلان و بدون بهره گرفته که آن را به نهاد های دولتی گزارش نکرده است. نشریه فرانسوی «لو کاناهو شینی» مدعی شده که «فرانسوا فیون» نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه وامی کلان و بدون بهره گرفته که آن را به نهاد های دولتی گزارش نکرده است.

فیون که محبوبیتش در هفته های گذشته به سبب اتهام ایجاد مشاغل ساختگی برای همسر و فرزندانش به شدت کاهش یافته، حال با اتهام های جدیدی مواجه شده است.

«لو کاناهو شینی» مدعی است که نامزد جمهوریخواه در سال 2013 وامی به ارزش 50 هزار یورو از «مارک لادریت دو لاشاریر» مدیرعامل یک شرکت هولدینگ فرانسوی دریافت کرده اما آن را به نهاد های مربوطه گزارش نداده است.

این نشریه تاکید می کند که وکیل فیون تسویه این وام را تایید کرده اما به زمان آن اشاره نکرده است.

فیون که زمانی در رقابت های انتخاباتی پیشرو بود، در اغلب نظرسنجی های هفته های اخیر نتوانسته به رتبه ای بهتر از سومی دست یابد.

نتایج نظرسنجی جدید موسسه افکارسنجی «ایفاپ» که چندی پیش منتشر شد، نشان می داد که نزدیک به 71 درصد رای دهندگان فرانسوی در پی رسوایی های فیون خواستار کناره گیری وی از رقابت ها هستند.

همین نظرسنجی نشان می داد که چنانچه «آلن ژوپه» که در جریان رقابت های درون حزبی مغلوب فیون شده بود، به رقابت ها بازگردد، می تواند پیروز دور نخست و شاید حتی دور نهایی انتخابات باشد.