به گزارش افکارنیوز،

 پیشرفت های چشمگیر موشکی کره شمالی موجب نگرانی های شدیدی در کره جنوبی و ژاپن شده است. آزمایش موشک های جدید کره شمالی به روشنی نشان داده است که این کشور قادر است به طور دقیق چند فروند موشک بالستیک میان برد را شلیک کند، این مساله چالش و آزمون بزرگی برای سامانه دفاع موشکی تاد آمریکا خواهد بود که قرار است در کره جنوبی مستقر شود.

فرماندهی اقیانوس آرام ارتش آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که واشنگتن استقرار نخستین اجزاء سامانه دفاع موشکی تاد در کره جنوبی را آغاز کرده است.

این خبر در حالی منتشر شده که خبرگزاری دولتی کره شمالی اعلام کرد: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی روز دوشنبه شخصا شلیک موشک های جدید را نظارت کرده است.

این اقدام آمریکا می تواند موجب تشدید تنش در شبه جزیره کره شود چرا که به اعتقاد کارشناسان نظامی، توازن قدرت در منطقه را بر هم خواهد زد.

سامانه دفاع موشکی تاد قابلیت های زیادی برای نابود کردن موشک های بالستیک دارد ولی از آنجا که هنوز در هیچ جنگی از آن استفاده نشده، به درستی معلوم نیست که آیا می تواند در برابر شلیک همزمان چند موشک بالستیک توانایی های خود را نشان د هد یا نه.

ارتش کره جنوبی و مقام های اطلاعاتی این کشور تاکید کرده اند که 4 فروند موشک کره شمالی که اخیرا شلیک شده اند، ظاهرا ارتقا یافته موشک های اسکاد "ئی آر" بوده است.

به اعتقاد برخی تحلیلگران نظامی، کره شمالی می تواند موشک های اسکاد ئی آر بیشتری تولید کند تا بر سامانه دفاع موشکی تاد غلبه نماید.

به نظر می رسد کره شمالی باید به طور همزمان بیش از 4 فروند موشک اسکاد و بالستیک را شلیک کند تا بتواند بر سامانه دفاع موشکی تاد غلبه نماید.

شورای امنیت شلیک موشک‌های بالستیک کره شمالی را محکوم کرد

شورای امنیت سازمان ملل روز سه شنبه شلیک اخیر موشک های بالستیک کره شمالی را محکوم و نگرانی خود را نسبت به اقدامات بی ثبات کننده پیونگ یانگ اعلام کرده است.

شورای امنیت قرار است امروز چهارشنبه نیز پشت درهای بسته درباره شلیک موشک های کره شمالی تشکیل جلسه دهد.