به گزارش افکارنیوز،

در ادامه اظهارنظرهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره سوریه، رئیس رژیم اشغالگر قدس گفته که این رژیم نمی‌تواند حضور ایران را در مرزهایش بپذیرد.

پنجشنبه هفته قبل بود که نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای دیدار با رئیس جمهور روسیه به مسکو سفر و با او درباره بحران سوریه صحبت کرد.

بنیامین نتانیاهو در بخشی از صحبتهای خود با ولادیمیر پوتین، ضمن تکرار ادبیات ضد ایرانی خود گفت که اسرائیل مخالف حضور ایران در سوریه است.

حالا امروز دوشنبه، رئیس رژیم صهیونیستی در جریان دیدار با رئیس دوره ای بوسنی و هرزگوین، از سوریه و حضور ایران در این کشور سخن گفت.

به گزارش روزنامه «جروزالم پست»، «رووین ریولین» با ابراز نگرانی درباره حضور ایران در سوریه گفت: «ما نمی‌توانیم حضور ایران در مرزهایمان را بپذیریم».

سفر «ملادن ایوانیچ» رئیس‌جمهور دوره‌ای بوسنی و هرزگوین به اراضی اشغالی، اولین سفر او نیست چرا که وی قبلا در مقام وزیر خارجه این کار را کرده بود اما این، اولین سفر رئیس‌جمهور بوسنی هرزگووین به اراضی اشغالی محسوب می‌شود.

ریولین در این دیدار علاوه بر ایران، سوریه، داعش و بحران مهاجران، از خطر حزب‌الله لبنان و 150 هزار موشک و راکت آن برای رژیم صهیونیستی حرف زد.

در بخشی از این سخنان، رئیس رژیم صهیونیستی خطاب به میهمان خود گفت: «ما دوست داریم که بوسنی و هرزگووین نگرانی‌های ما را درک کند».

رئیس جمهور دوره‌ای بوسنی و هرزگوین در پاسخ به رئیس رژیم صهیونیستی اینطور جواب داد: «ما پیام(شما) را متوجه هستیم».