به گزارش افکارنیوز،

سخنگوی کرملین، ادعاهای رسانه‌های آمریکا درباره نشست محرمانه موسس شرکت آمریکایی «بلک‌واتر» و یک مقام روس با محوریت ایران را تکذیب کرد. 

پیش از این روزنامه واشنگتن‌پست مدعی شده بود امارات عربی متحده در کشور مجمع الجزایری «سیشل» در قاره آفریقا نشستی محرمانه با هدف ایجاد یک کانال ارتباطی پشت‌پرده بین «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه ترتیب داده است.

با آنکه دستور کار کامل این نشست هنوز مشخص نشده گفته می‌شود که «اریک پنس» موسس شرکت آمریکایی «بلک‌واتر»، به عنوان نماینده غیررسمی دولت ترامپ با دستیار پوتین درباره محقق کردن هدف دولت ترامپ برای جدا کردن روسیه از ایران بحث و تبادل نظر کرده‌اند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره صحت گزارش واشنگتن‌پست گفت: «کذب محض است.»

شرکت «بلک‌واتر» که در حال حاضر به «آکادمی» تغییر نام داده یک شرکت خدمات امنیتی خصوصی است که در سال 2007، بعد از آنکه کارکنانش 17 شهروند غیرنظامی عراق را به قتل رساندند به عنوان یک شرکت بدنام سر زبان‌ها افتاد. 

«پرینس» با آنکه هیچ سمت رسمی در ستاد تبلیغاتی ترامپ یا در تیم انتقال قدرت وی بر عهده نداشته در نشست مورد ادعای واشنگتن‌پست خودش را به عنوان نماینده غیررسمی رئیس‌جمهور آمریکا به مقام‌های بلندپایه اماراتی که قصد تنظیم ملاقات وی با یکی از دستیاران پوتین را داشته‌اند معرفی کرده است.

وی در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از حامیان دونالد ترامپ بود و مبلغ 250 هزار دلار به ستاد انتخاباتی وی کمک کرد. او با برخی از مقام‌های دولت ترامپ، از جمله «استفان بانون» که هم‌اکنون استراتژیست ارشد کاخ سفید است رابطه نزدیکی دارد.