به گزارش افکارنیوز،

 یک روزنامه دولتی ترکیه روز پنجشنبه  نوشت: ترکیه قصد دارد طی هفته های آینده عملیات نظامی جدیدی را علیه نیروهای حزب کارگران کردستان موسوم به پ ک ک در منطقه سنجار در شمال عراق انجام دهد.

البته این مساله هنوز از سوی مقام های رسمی ترکیه تایید نشده ولی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی روزهای گذشته از احتمال انجام عملیات نظامی جدیدی در شمال عراق خبر داده است.

ترکیه هفته گذشته اعلام کرد که عملیات نظامی موسوم به سپر فرات را در شمال سوریه پایان داده است. این عملیات علیه شبه نظامیان کرد و سایر گروه های شبه نظامی و تروریستی انجام شده و آنکارا مدعی است که این عملیات با هدف حفظ امنیت در نزدیکی مرزهای سوریه و ترکیه بوده است.

ولی اردوغان گفته است که عملیات سپر فرات تنها مرحله نخست بوده و ترکیه قصد دارد عملیات های نظامی دیگری را انجام دهد. این روزنامه ترکیه اعلام کرده است که عملیات نظامی جدید در شمال عراق احتمالا در اواخر آوریل یا می آغاز خواهد شد، یعنی پس از برگزاری همه پرسی اصلاحات قانون اساسی ترکیه.

کردهای پ ک ک 9 اردوگاه در منطقه سنجار احداث کرده اند. هدف اصلی از انجام این عملیات قطع ارتباط بین سنجار و مناطق کوهستانی قندیل در عراق خواهد بود.این عملیات مانع از همکاری بین کردهای پ ک ک در عراق و شبه نظامیان کرد سوریه خواهد شد.