به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاعرساني فلسطين، اين دادگاه امروز (پنجشنبه) فرجامخواهي موشه کاتساف، رئيس سابق رژيم اشغالگر قدس را که طي آن اتهامات مطرح شده مبني بر تجاوز جنسي را نپذيرفته بود، رد کرد.

کاتساف ۶۳ ساله هفتم دسامبر(۱۶ آذر) به منظور گذراندن دوره محکومیت خود وارد زندان می‌شود.

وی به آزار و اذیت جنسی یکی از کارکنان زن در دوران ریاست خود و نیز ضرب و شتم و سوءاستفاده از قدرت علیه یکی از کارکنان خود در دوران تصدی وزارت گردشگری در ۱۹۹۰ متهم است.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که مقامات قضایی رژیم صهیونیستی نتایج بازجویی‌ها و تحقیقات پیرامون فساد مالی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به دادستان کل این رژیم تحویل دادند تا تصمیمات لازم را در این زمینه اتخاذ کند.

روزنامه عبری زبان معاریو نوشت که بازرس کل رژیم صهیونیستی نتایج تحقیقات به عمل آمده در مورد سفرهای خارجی غیرقانونی نتانیاهو و فرزندانش با کمک مالی بازرگانان را به دادستان کل اسرائیل تحویل داد.

این منبع افزود: دفتر نتانیاهو بازرس کل اسرائیل را تحت فشار قرار داد تا رئیس تیم بازجویی و تحقیق را عوض کند، ولی او با این خواسته مخالفت کرد.

برخی منابع دفتر دادستان کل رژیم صهیونیستی گزارش دادند که وی پرونده فساد مالی نتانیاهو را به کندی دنبال می‌کند و نتایج بازجویی‌ها و تحقیقات اولیه حکایت از وجود ادله واقعی در زمینه فساد مالی نخست وزیر اسرائیل دارد.

انتهاي پيام