به گزارش افکارنیوز،

 مقامات محلی ولایت جوزجان گفته‌اند که یک هواپیمای ترابری، بسته‌های تدارکاتی را در مناطق تحت تصرف گروه تروریستی داعش در ولایت‌های جوزجان، فاریاب و سرپل برای این گروه پرتاب کرده‌است.

این مقامات می‌گویند این هواپیما که از نوع چهار ماشینه(AC 130) بوده است، بسته‌های تدارکاتی را در شهرستان‌های «قوش‌تپه» و «درزاب» ولایت جوزجان، شهرستان «بلچراغ» ولایت فاریاب و شهرستان «صیاد» برای جنگجویان وابسته به گروه تروریستی داعش پرتاب کرده است.

«رحمت‌الله حشر» فرماندار شهرستان درزاب گفت: یک هواپیمای ناشناس عصر روز گذشته این بسته‌های کمکی را از سمت «دشت‌لیلی» شهرستان قوش‌تپه به سمت مناطق شرقی ولایت‌های سرپل و فاریاب انتقال داده است.

وی از وضعیت امنیتی شهرستان‌های درزاب و قوش‌تپه ولایت جوزجان ابراز نگرانی کرد.

ژنرال «رحمت‌الله ترکستانی» فرمانده پلیس  جوزجان اظهار داشت تاکنون در مورد این هواپیما و یا محموله آن اطلاعاتی در دست ندارند.

در حالی مقامات افغان از تجهیز گروه تروریستی داعش در شهرستان صیاد از سوی هواپیمای ناشناس خبر داده‌اند که هفته گذشته نیز گزارش‌هایی از فرود دو بالگرد در شهرستان صیاد ولایت سرپل در مناطق تحت تسلط مخالفان مسلح سبب نگرانی‌ نمایندگان افغان  در پارلمان شده بود.

وزارت دفاع با اعزام هیئتی به رهبری معاون رئیس ستاد ارتش فرود این بالگردها را در مناطق تحت تسلط مخالفان مسلح تایید کرده بود، اما طالبان با انتشار بیانیه‌ای فرود بالگردهای ناشناس در مناطق تحت تسلط این گروه در ولایت سرپل را به شدت رد کرده است.

این در حالی است که آمریکا متهم است با حمایت از گروه تروریستی داعش  در ولایت‌های شمالی افغانستان که با کشورهای آسیای مرکزی و چین هم‌مرز است؛ برای صدور تروریسم به اطراف روسیه و چین تلاش می‌کند.

روسیه نیز متهم است که با حمایت تسلیحاتی از گروه طالبان تلاش برای مقابله با گسترش گروه تروریستی داعش در این کشور دارد.

 از سویی هم، برخی از رهبران جهادی و چهره‌های سیاسی با انتقاد از سیاست‌های حکومت وحدت ملی به کشیده شدن جنگ‌های نیابتی قدرت‌های منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای به افغانستان هشدار داده‌اند.