به گزارش افکارنیوز،

 پس از کشته شدن «عبدالحسیب» سرکرده داعش در افغانستان در عملیات نیروهای ویژه امنیتی در ولایت ننگرهار یک مقام امنیتی افغان به «پژواک» گفت: سرکرده جدید داعش برای شاخه خوراسان اعلام موجودیت کرده است.

این مقام امنیتی اظهار داشت : «ارحابی» که ظاهرا برادر «حافظ‌ سعید» سرکرده سابق داعش در خوراسان بوده خود را سرکرده جدید داعش در افغانستان اعلام کرده است.

حافظ سعید از فرماندهان ارشد «تحریک طالبان پاکستان» بود که پس از پیوستن به گروه تروریستی داعش به عنوان سرکرده این گروه در خوراسان که افغانستان و پاکستان را در بر می‌گیرد، فعالیت می‌کرد و در نهایت هدف حملات پهپادهای آمریکایی قرار گرفت و کشته شد.

این مقام امنیتی افغان گفت: پس از کشته شدن سرکرده داعش در افغانستان، «ارحابی» با «عبدالله اروکزی» موسوم به «اسلم‌ فاروقی» والی داعش برای ولایت خوراسان دیدار کرده و به عنوان سرکرده این گروه تروریستی در افغانستان تعیین شده است.

براساس این گزارش، ارحابی پس از اعلام موجودیت به عنوان سرکرده جدید داعش در افغانستان همراه با 100 نفر از جنگجویان داعشی که از مناطق «اروکزی ایجنسی» و «افریدی» پاکستان هستند، وارد افغانستان شده است.

به گفته این مقام امنیتی سرکرده جدید داعش همراه با جنگجویان خود با استفاده از مسیری در منطقه «توره‌ بوره» با ورود به شهرستان «اچین» ولایت ننگرهار در روستایی به اسم «باغ‌دره»  مستقر شده‌است.

حکومت افغانستان، هفته گذشته پس از عملیات‌های متعدد نیروهای ویژه امنیتی افغان علیه مواضع داعش در شرق این کشور اعلام کرد که «عبدالحسیب لوگری» سرکرده شاخه افغانستان داعش هفتم اردیبهشت امسال همراه با افراد خود در شهرستان اچین کشته شده است.