به گزارش افکارنیوز،

 مقتدا صدر رهبر جریان صدری ها در عراق روز سه شنبه در اعتراض به اقدامات دولت منامه علیه مردم و رهبران دینی بحرین ،برای تجمعاتی دو روزه در مقابل سفارت این کشور در بغداد فراخوان داد.

وی در بیانیه ای از عراقی ها درخواست کرده است که روز چهارشنبه برای تظاهرات مسالمت آمیز در مقابل سفارت بحرین تجمع کنند.

مقتدا صدر همچنین خواستار تجمع مشابهی از سوی بانوان عراقی در روز پنجشنبه شده است و این فراخوان را اقدامی جهت رساندن پیام حمایت و پشتیبانی عراقی ها از ملت بحرین توصیف کرده است.

وی در بیانیه اش هشدار داده است، منطقه در حال کشیده شدن به سمتی است که تبعات ناگوار و سنگینی خواهد داشت و در این صورت هیچ یک از ملت های منطقه از عواقب آن مصون نخواهند ماند.

رهبر جریان صدر، با اشاره به تکرار تعرض های رژیم آل خلیفه علیه مردمف نمادها و رهبران دینی این کشور، تصریح کرده است که باید از ملت بحرین حمایت کنیم و این پیام را به دنیا برسانیم که ملت های مظلوم به هم مرتبط هستند.

مقتدا صدر همچنین از دانشجویان و علمای دینی درخواست کرده است که در مقابل کنسولگری بحرین در نجف اشرف با هدف جلوگیری از ادامه سرکوب ملت بحرین تجمع کنند.

مقتدا صدر این بیانیه را پس از آن صادر کرد که نیروهای امنیتی بحرین روز سه شنبه به منزل شیخ عیسی قاسم مرجع دینی مردم بحرین حمله و تمامی حاضران در محل را دستگیر کردند.