به گزارش افکارنیوز،

 دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد که "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه در گفتگویی تلفنی با "شیخ تمیم بن حمد آل ثانی" امیر قطر، مشکل بین‌المللی جدید در روابط بین برخی کشورهای عربی را بررسی کرده و بر مواضع مسکو در خصوص لزوم حل و فصل اوضاع از طریق گفتگو تاکید کرد.

در بیانیه کرملین آمده است: «مسائل مربوط به همکاری‌های دوجانبه روسیه و قطر، بخصوص در زمینه تجاری-اقتصادی و سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گرفت. طرفین نتیجه کمیسیون بین دولتی روسیه و قطر که در ماه آوریل برگزار شده را بسیار مثبت ارزیابی کردند. ولادیمیر پوتین همچنین در خصوص مشکلات جدید بوجود آمده در روابط برخی کشورهای عربی، بر مواضع مسکو مبتنی بر حل و فصل اختلافات و بحران‌ها صرفا با استفاده از روش‌های سیاسی-دیپلماتیک و از طریق گفتگو تاکید کرد.»

کاخ کرملین همچنین اعلام کرد که رئیس جمهوری روسیه در مذاکرات تلفنی با "عبدالفتاح السیسی" رئیس جمهوری مصر، نیز بحران بوجود آمده جدید در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و همچنین مسائل مربوط به ادامه توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف را مورد بررسی قرار داده است.  

لازم به ذکر است که روز دوشنبه برخی کشورهای عربی، از جمله بحرین، امارات متحده عربی، عربستان سعودی و دولت موقت لیبی، .... به بهانه حمایت مقامات دوحه از تروریسم، روابط دیپلماتیک خود با کشور قطر را قطع کردند.