به گزارش افکارنیوز،

به نقل از پایگاه خبری المیادین، پس از دو  حمله تروریستی صبح امروز به مجلس شوری اسلامی و مرقد امام خمینی (ره) در تهران، نویسندگان و سیاستمداران ایرانی اظهارات محمد بن سلمان جانشین ولیعهد سعودی مبنی بر انتقال نبرد به داخل ایران را یادآور شدند و عربستان را به دست داشتن در این حملات متهم کردند.

این دسته از نویسندگان و سیاستمداران ایرانی با اشاره به دست داشتن عربستان در حملات صبح امروز تهران به اظهارات مسئولان سعودی و نیز ارتباط بسیاری از گروههای متهم احتمالی در ا ین حملات با عربستان استناد کردند.

ارتباط حملات امروز با تهدید بن سلمان علیه ایران

در همین ارتباط «هادی افقهی» دیپلمات سابق ایران حملات امروز را با اظهارات محمد بن سلمان مبنی بر تهدید به انتقال نبرد به داخل خاک ایران مرتبط دانست.

وی در گفت وگو با المیادین اظهار داشت، تهدیدات بن سلمان روشن بود و نشان می دهد «این تروریسم کاملا از سوی عربستان سعودی تامین مالی می شود» زیرا این اظهارات از سوی یک منبع رسمی اعلام شد.

توطئه آمریکایی- صهیونیستی و سعودی علیه ایران و اروپا

به گفته افقهی آنچه اکنون جریان دارد « توطئه صهیونیستی- آمریکایی- سعودی نه فقط علیه ایران بلکه علیه پایتخت های اروپایی است که احتمالا از نظر امنیتی و لجستیکی از ایران قوی تر هستند.

همچنین «حسن هانی زاده» نویسنده و کارشناس مسائل سیاسی ایران، عربستان را به دست داشتن در حملات امروز تهران متهم کرد و یادآور شد، عربستان، آمریکا و رژیم صهیونیستی برای اجرای این عملیات هماهنگی بعمل آوردند.

وی ادامه داد، عربستان و رژیم صهیونیستی و متحدانش بهای این تجاوز و دست داشتن در ایجاد بی ثباتی در منطقه را پرداخت خواهند کرد.

وی تصریح کرد، دو حمله امروز در تهران با بحران کنونی منطقه خلیج فارس که هدف از آن جدا کردن قطر از ایران است، ارتباط دارد.

این در حالی است که «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان پیش از دو حمله تروریستی امروز در تهران، ایران را به حامی نخست تروریسم در جهان متهم کرده و مجازات آن در ارتباط با دخالت در مسائل کشورهای منطقه و نیز حمایت ازگروههای افراطی و تروریستی را خواستار شده بود.

وی که در پاریس سخن می گفت، مدعی شد ایران میزبان رهبران القاعده و سران سایر گروههای تروریستی است و تولید کننده شماره یک مواد منفجره ای است که عامل کشته شدن هزاران نفر بوده است و بیش از 90 در صد مواد منفجره را تولید و در اختیار گروههای ترویستی قرار داده است.

 همچنین «محمد السلمی» رئیس مرکز مطالعات ایرانی خلیج فارس صبح چهارشنبه در اظهاراتی عجیب در توییتر مدعی شد: دوست دارم بخوابم و می ترسیم از اول مسائل را دنبال کنم، ما دوست داریم بخوابیم.

وی در یک توییت دیگر از اینکه داعش مسئولیت حمله امروز به تهران را بر عهده گرفت، ابراز تعجب کرد و گفت: اینکه داعش با این سرعت مسئولیت عملیات در ایران را برعهده می گیرد، نکته قابل توجهی است، این گروه معمولا پس از پایان عملیات و نه در جریان آن مسئولیت را برعهده می گیرد .

وی پیش از این سه سناریو را در ایران پیش بینی کرده بود، اول کشمکش داخلی که ورود مقادیر زیادی سلاح باعث گسترده تر شدن آن می شود، وقوع یک حادثه ساختگی و حمله داعش به ایران.