به گزارش افکارنیوز،

 روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در گزارشی نوشت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ثابت کرد که هر کسی در آمریکا می تواند رئیس جمهور شود بدون اینکه به سن بلوغ رسیده باشد.

این روزنامه آمریکایی به درس عبرت هایی از ریاست ترامپ در کاخ سفید پرداخت و نوشت مهم نیست که شما چه چیزی می دانید بلکه مهم آن چیزی است که نمی دانید.

به همین دلیل و با توجه به اینکه ترامپ هیچ چیزی از سیاست نمی دانست، نتوانست نیمی از ادعاهای مطرح شده خود در دوران کاندیداتوری اش را عملی کند و حتی می توان گفت هیچ کدام از ادعاهای او اصلا محقق نشده است.

این روزنامه به دومین درس عبرتی که از ریاست ترامپ در کاخ سفید می توان گرفت، اشاره کرد و نوشت کسی که می خواهد رئیس جمهور آمریکا شود نباید توجهی برای سیاست و حقیقت قائل باشد.

واشنگتن پست نوشت که آنچه مشخص شده، این است که رای دهندگان ناآگاه به شدت مشتاق شنیدن دروغ در هر نوع سایز و شکلی هستند و به همین دلیل است که یک رای دهنده به تماشای «فاکس نیوز» می نشیند زیرا اهمیتی نمی دهد که حقیقت چیست زیرا فقط می خواهد چیزی را بشنود که می خواهد و فاکس نیوز نیز همواره چیزی را می گوید که او می خواهد بشنود.

واشنگتن پست نوشت ریاست ترامپ در کاخ سفید نشان داد که هر کسی می تواند رئیس جمهور آمریکا شود البته مادامی که فرد بسیار ثروتمند و مشهور باشد. بنابراین، کسانی که وارد خدمات عمومی می شوند و در زمینه های بیهوده سیاسی زحمت می کشند، به کار ریاست جمهوری آمریکا نمی آیند.

این روزنامه در پایان نوشت که مهم ترین درس عبرتی که از ریاست ترامپ می توان گرفت این است که باید قبل از اینکه درس عبرت های واقعی انتخابات ریاست جمهوری 2016 را بفهمیم، برای برگزاری انتخابات 2020 عجله کنیم زیرا حقیقتا ما هم نمی خواهیم به سن بلوغ برسیم.