به گزارش افکارنیوز،

 شبکه تلویزیونی سی اِن اِن اعلام کرد که مقامات آمریکائی شاهد تحرکات نظامی فزاینده قطر هستند؛ به نحوی که می گویند دوحه نیروهای خود را در بالاترین سطح هشدار در برابر هرگونه تجاوز به این کشور و از بیم حمله نظامی احتمالی از مرزهای جنوبی اش با عربستان قرار داده است.

بر اساس گزارش این شبکه، دوحه ۱۶ تانک مدل Leopard را از مکان های نگه‌داری آن ها خارج کرده و تعدادی از نظامیانش را نیز در امتداد مرزهای جنوبی خود مستقر کرده است.

منابع آمریکایی اعلام کردند که وزارت دفاع قطر پیام های هشدار آمیز به عربستان، امارات و بحرین در پنجم ژوئن جاری ارسال کرده که در آن آمده است که نیروهای قری به سوی کشتی های این کشور که وارد آبهای منطقه ای آن شوند، شلیک خواهد کرد.

سی ان ان به نقل از مسئولان آمریکایی گزارش داد که آنها تصریح کرده اند که اوضاع در قطر بر عملیات ارتش آمریکا و امنیت قطر(اشاره به پایگاه هوایی العدید که یکی از مهمترین و بزرگترین پایگاه های ارتش آمریکا در خاورمیانه است) تاثیری ندارد.

لازم به ذکر است، تنش ها میان قطر با ۴ کشور عربی به دنبال آن شدت گرفت که عربستان، بحرین، امارات و مصر روابط دیپلماتیک خود را دوحه را قطع و دالان های هوائی و دریائی و نیز مسیرهای تبادلات زمینی کشورهای متبوعشان را به روی قطر بستند.

به دنبال این رویدادها، کشورهایی مانند لیبی، یمن و مالدیو، سنگال نیز روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند. 

کشورهای مذکور دوحه را به حمایت از تروریسم در منطقه متهم کرده اند؛ حال آنکه قطر تمامی موارد طرح علیه خود را رد کرده است.