به گزارش افکارنیوز،

 در پی شکست  حزب حاکم محافظه‌کار در کسب اکثریت پارلمان، برخی از مقامات انگلیسی از حزب محافظه‌کار و نیز خارج از این حزب خواستار استعفای «ترزا می»، نخست وزیر انگلیس، شدند.

 

رسانه‌های انگلیس گزارش دادند: مقامات ارشد حزب محافظه‌کار که از نتیجه انتخابات خشمگین هستند اعلام کرده‌اند که تیم انتخاباتی ترزا می «اشتباهات استراتژیک اساسی» مرتکب شده است.

 

یکی از مقامات حزب محافظه‌کار در این باره گفته است: بعد از به راه انداختن کمپینی «وحشتناک» و شکست در این انتخابات باید موقعیت خود را در نظر بگیرد.

 

در همین حال و در پی به وجود آمدن گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر استعفای ترزا می و در نظر گرفتن «بوریس جانسون» برای سمت نخست‌وزیری از سوی حزب حاکم  محافظه‌کار، وزیر خارجه انگلیس صبح امروز از اعلام حمایت خود از ترزا می به عنوان نخست وزیر خودداری کرد.
 
بر اساس آخرین نتایج شمارش آراء، حزب محافظه کار موفق به کسب 309 کرسی پارلمان و حزب کارگر 258 کرسی را از آن خود کرده است.

 

بر اساس قانون انگلیس حزبی که اکثریت قاطع آراء را در انتخابات پارلمانی کسب کند کابینه را تشکیل خواهد داد و در صورتی که هیچ حزبی موفق به کسب اکثریت آراء نشود، حزبی که بیشترین کرسی را در پارلمان کسب کرده است کابینه مؤتلفه را تشکیل خواهد داد و حزب حاکم که برای کسب اکثریت پارلمان به 326 کرسی نیاز دارد، از کسب اکثریت پارلمان ناکام ماند.