به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، جنبش تسخیر که از اوساط ماه سپتامبر در آمریکا آغاز شده همچنان ادامه دارد و در جدیدترین تحولات مربوط به آن ترتیب دهندگان تظاهرات تسخیر روز 28 نوامبر ( 7 آذر) را برای برپائی تظاهرات های گسترده در سراسر آمریکا تعیین کرده اند.

بنابر پیشنهادی که درجریان یک تجمع عمومی گسترده تصویب شد، معترضان قرار است در اعتراض به خشونت نیروهای پلیس علیه معترضان جنبش تصرف و تصمیم مخرب افزایش شهریه‌ ها، اعتصاب کنند. این اعتصاب قرار است ۲۸ نوامبر یعنی در همان روزی که هیات امنای دانشگاه کالیفرنیا قرار است موضوع کاهش " چشم‌ گیر " بودجه و بالابردن شهریه را بررسی کند، برگزار شود.

پیشنهاد جنبش اعتراض ‎آمیز تصرف دانشگاه کالیفرنیا پس از آن مطرح شد که افسران پلیس روز جمعه گذشته با استفاده از اسپری فلفل، به دانشجویان معترض حمله کرده و ده نفر ازآن‌ها را بازداشت کردند.

اما در سایر شهرهای آمریکا نیز معترضان نظام سرمایه داری ساکت ننشسته اند و در همین رابطه سخنرانی باباک اوباما در دبیرستان منچستر واقع در نیوهمپشایر را برهم زده اند.

به گزارش رویترز، معترضان خشمگین اندکی پس از آغاز سخنرانی اوباما درباره موضوعاتی چون اشتغال و تمدید طرح کاهش مالیات بر حقوق و دستمزد در دبیرستان منچستر، در سخنرانی وی اختلال ایجاد کردند.
تقابل اوباما با معترضان وال استریت که خود را ۹۹ درصد جامعه خوانده وعلیه نابرابری های اقتصادی مبارزه می ‌کنند، در حالی روی داد که میشل همسر اوباما چند روز پیش هنگام قدردانی از نظامیان امریکایی در فلوریدا، با شعار معترضان خشمگین روبرو شده بود.

جنبش وال استریت ۱۷ سپتامبر هنگامی آغاز شد که گروهی از مردم در مرکز تجاری نیویورک در اعتراض به نابرابری های گسترده و فساد در سطوح بالا، تجمع کردند. با وجود مانع تراشی‌های پلیس و دستگیری‌های گسترده، جنبش " تصرف " اکنون به دیگر شهرهای بزرگ امریکا نیز رسیده است.

این جنبش همچنین الهام بخش تظاهرات و اعتراضات مشابه در کشورهای مختلف جهان از جمله استرالیا، انگلیس، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، ایرلند و پرتغال بوده است. درهمین حال در کانادا، نیروهای پلیس روز چهارشنبه تعدادی از معترضان جنبش موسوم به تصرف تورنتو را بازداشت کردند.

این درحالی بود که کارگران شهری بنابر حکم دادگاه، چادرها و بقایای بازمانده از معترضان درپارکی در جنوب تورنتو را جمع آوری کردند.