به گزارش بی بی سی ، رسانه های محلی گزارش کرده اند که در کنار این اجساد، نوشته هایی وجود داشته که حاوی پیام های کتبی از سوی باند های قاچاق مواد مخدر بوده است.

شهر گوآدالاحارا مرکز ایالت جالیسکوی مکزیک است.

از گوآدلاحارا، همچنین به عنوان اصلی ترین پایگاه گروه تبهکاری سازمان یافته سینالوآ یاد می شود که رهبری آن بر عهده حوآکین گازمن است. فردی که در راس فهرست تبهکاران تحت تعقیب پلیس مکزیک قراردارد.

گروه تبهکار دیگری هم دراین منطقه به تازگی فعالیت خود را وسعت بخشیده و آن گروه قاچاق مواد اعتیادآور زتاس است.

پیدا کردن ۲۶ جسد در خودروهایی که هر کدام در یک مکان پر رفت و آمد شهر پارک شده بودند، نشان از جنگی خونین میان گروه های تبهکار دراین منطقه دارد.

در کنار اجساد این افراد پیام هایی از سوی ضاربان پیدا شده است که حکایت از یک اعلان جنگ یا اقدامی تلافی جویانه دارد.

چهارشنبه گذشته ۱۶ جسد سوزانده شده در شهر سینالوآن مرکز ایالت کولیاکان پیدا شده بود که به گفته دادستان کل مکزیک تمامی این اجساد و ۲۶ جسد تازه کشف شده اکنون برای انجام تحقیقات پزشکی قانونی به سردخانه ها منتقل شده اند.

یافتن ۴۲ جسد در دور روز اگر چه در مقایسه با ۴۵ هزار کشته شده جنگ های مواد مخدر طی ۵ سال گذشته در مکزیک، آمار قابل توجهی نیست، اما همین تعداد هم برای استمداد طلبیدن الهاندرو پویره، وزیر کشور مکزیک از دولت برای برخورد با قاتلان کافی بوده است.

آقای پویره ضمن ابراز همدردی با کشته شدگان این واقعه اعلام کرده که دولت برای یافتن و محاکمه مسئولان این قتل ها مصمم شده است.

هم زمان فیلیپه کالدرون، رئیس جمهوری مکزیک نیروهای ارتش را برای برخورد با باندهای تبهکار سازمان یافته در مناطق بحرانی این کشور فراخوانده است.