به گزارش افکارنیوز،

 رژیم صهیونیستی روز یکشنبه با اتخاذ تدابیر فوری برای پایان دادن به اعتصاب چند ماهه دانشمندان شاغل در تاسیسات اتمی فوق سری خود در «دیمونا» واقع در جنوب اراضی اشغالی موافقت کرد. 

بنا بر بیانیه صادره از سوی دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، کابینه این رژیم به اتفاق آرا با درخواست کمیسیون انرژی اتمی اسرائیل برای اجرای تدابیر فوری که این دفتر ذکر نکرده و کارکنان این مرکز هسته ای را ملزم به بازگشت به کار خود می کند، موافقت کرد.

طبق بیانیه مذکور این تدابیر باعث می شود نزدیک به ۵۰ دانشمند هسته ای اسرائیل تا سه ماه آینده به طور کامل به کار خود بازگردند.

کارکنان تاسیسات هسته ای دیمونا در سه ماه گذشته پس از اینکه افزایش حقوق آنها رد شد، دست از کار کشیدند.

گفتنی است که «دیمونا» یکی از شهرهای صهیونیست نشین در جنوب اراضی اشغالی بوده و در صحرای نقب واقع شده است. این شهر حدود ۳۴ هزار نفر جمعیت داشته و مرکز تحقیقات اتمی نقب و تاسیسات اتمی دیمونا نیز در ۱۰ کیلومتری جنوب شهر دیمونا قرار دارند.

رژیم صهیونیستی دارای زرادخانه ای با بیش از ۲۰۰ بمب اتمی است که مرکز اصلی آن دیمونا است. این زرادخانه خطری جدی برای امنیت منطقه خاورمیانه و حتی کل جهان است، بسیاری از کشورها نسبت به این تهدید هشدار داده اند.