دولت پرتغال برای جلوگیری از ورشكستگی اقتصادی تصمیم گرفته است "كریستیانو رونالدو " ستاره فوتبال این كشور را در ازای ۱۶۰ میلیون پوند به اسپانیا بفروشد.دیدگاه ها در پرتغال هم متفاوت است. در حالیكه كه بسیاری موافقت رونالدو برای این انتقال را "نهایت میهن پرستی" او می دانند، برخی دیگر می گویند او " تسلیم" شده است.

به گزارش روز شنبه جام جم آنلاین به نقل از روزنامه ایندیپندنت انگلیس، وزیر دارایی پرتغال ظاهرا در این رابطه موافقت گران ترین بازیکن فوتبال جهان را هم گرفته است.

" خوزه سوکراتس " نخست وزیر پرتغال هفته گذشته بعد از اینکه لایحه ریاضت اقتصادی او توسط پارلمان رد شد، استعفا داد.

پس از استعفای او، اعتبار اقتصادی پرتغال تا مرز ورشکستگی تنزل کرد. این وضعیت برای کشوری که هم اکنون ۱۲ میلیارد یورو بدهی دارد فاجعه بار است.

دیدگاه ها در پرتغال هم متفاوت است. در حالی که که بسیاری موافقت رونالدو برای این انتقال را " نهایت میهن پرستی " او می دانند، برخی دیگر می گویند او " تسلیم " شده است.

" پائولو فریل " استاد اقتصاد سیاسی در دانشگاه لیسبون به ایندیپندنت گفت: ما ۶۰ سال(۱۵۸۰-۱۶۴۰) تحت سلطه پادشاهی اسپانیا بودیم و برای به دست آوردن استقلالمان مجبور شدیم، بجنگیم. اسپانیا ما را نجات نمی دهد، آنها می خواهند از راه غیر مستقیم اتحاد ایبری را دوباره زنده کنند.

در اسپانیا نیز تردیدها بسیار است و بحثهای زیادی در مورد نیاز فوتبال اسپانیا به بازیکنی مثل رونالدو وجود دارد.

اسپانیا هم اکنون قهرمان جهان و اروپا است. شیوه بازی این تیم بیشتر تکیه بر پاس کاری است تا مهارت های فردی که رونالدو به آن شهرت دارد. بنابراین این کشور اگر قرار باشد بازیکن خارجی را به خدمت بگیرد باید برای خرید ' لیونل مسی ' ستاره آرژانتینی بارسلونا تلاش کند.

با این حال اگر در اسپانیا استقبال گرمی از رونالدو نشود، کشورهای دیگری هستند که به مهارت های رونالدو نیاز داشته باشند. دو شب پیش اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه " دیوید کامرون " نخست وزیر انگلیس پیشنهادی ۲۰۰ میلیون پوندی برای خرید رونالدو و حضور وی در تیم ملی انگلیس آماده کرده است.

وی در این باره گفت: لیگ برتر جایی است كه رونالدو در آن می تواند یك ستاره شود.