به گزارش افکارنیوز،

مارتین شولتز با اشاره به اینکه آنگلا مرکل در مدیریت رسوایی خودروهای دیزلی با شکست سختی مواجه شد افزود: در عرصه خارجی نیز صدراعظم آلمان مطیع بی‌چون‌وچرای دونالد ترامپ است و به سیاست‎های رئیس‌جمهور آمریکا به راحتی تن می‌دهد.

 

سازمان حفظ محیط زیست آمریکا دو سال پیش فاش کرد که فولکس واگن با استفاده از یک نرم افزار در موتورهای دیزلی در تست‎های آلایندگی دستکاری کرده تا خودروهایش را پاک نشان دهد.این خودروساز در آمریکا و آلمان تحت تحقیقات قرار دارد.

 

حزب سوسیال دموکرات حمله‌های خود را به آنگلا مرکل شدت داده تا از چهارمین پیروزی وی در انتخابات آتی جلوگیری کند و مارتین شولز نامزد نهایی خود را بر مسند صدراعظمی آلمان بنشانند.

زیگمار گابریل وزیر خارجه کنونی آلمان و همچنین رهبر پیشین حزب سوسیال-دموکرات نیز در همراهی با مارتین شولتز اظهار کرد: آنگلا مرکل و احزاب حامی وی تلاش دارند منابع مالی را به سمت هزینه‌های دفاعی هدایت کنند و برنامه‌های اجتماعی را متوقف کنند که پی‌گیری این نوع سیاست آشکارا ارسال این پیام به دونالد ترامپ است که آلمان در برابر فشارهای آمریکا کوتاه آمده‌است و مجبور شده هزینه‌های دفاعی خود را در سازمان ناتو افزایش دهد.