به گزارش افکارنیوز،

 حدود ۴۰ نئونازی توسط پلیس و به اتهام اینکه قصد داشتند دست به توطئه تروریستی علیه مسلمان‌ها در سراسر انگلیس بزنند، مورد بازجویی قرار گرفتند.

منابع اطلاعاتی پلیس گفتند، این افراط‌گرایان قصد داشتند در یورکشایر شامل مناطق "لیدز"، "دوزبری" و "باتلی" دست به حملات علیه مسلمانان بزنند.

پلیس و نیروهای امنیتی انگلیس بر این باورند که اقدامات راست‌های افراطی در این کشور در سال گذشته میلادی و از زمان کشته شدن "جو کاکس"، یکی از نمایندگان حزب کارگر به دست نئونازی‌ها افزایش یافته است. توماس مایر، یکی از اعضای نئونازی‌ها جو کاکس را در "بیرستال، غرب یورکشایر در ژوئن سال گذشته میلادی کشت. وی به حبس ابد محکوم شده است.

تحقیقات پلیس درباره اقدامات این افراط گرایان پس از حمله تروریستی در ژوئن سال جاری میلادی در نزدیکی مسجد پارک "فینزبری" و در شمال لندن صورت گرفته است که در جریان این حمله یک مسلمان کشته و ۱۱ تن دیگر نیز زخمی شدند.

یکی از منابع اطلاعاتی گفت: خطری که این افراط‌گرایان نئونازی دارند، کمتر از شبه نظامیان نیست. آن‌ها اهداف آسیب پذیر را انتخاب می‌کنند و سپس دست به اقدامات خود می‌زنند. البته نئونازی‌ها را به سختی می‌توان رهگیری کرد، چون آن‌ها عملیات خود را به بهترین شکل ممکن و متفاوت با شبه نظامیان انجام می‌دهند.