به گزارش افکارنیوز،

 «أنور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات با اشاره به اینکه سفر مقتدی صدر به این کشور بیانگر «آغاز مرحله ایجاد پل‌های اعتماد و همکاری مخلصانه با عراق است»، از ایفای نقش عربستان و بحرین در این زمینه قدردانی کرد.

قرقاش امروز دوشنبه در صفحه توییتر خود نوشت: «استقبال محمد بن زاید ولی‌عهد ابوظبی از مقتدی صدر بخشی از ارتباطات شورای همکاری خلیج فارس با عراق است... ما به عنوان یک مجموعه، مرحله ایجاد پل‌های (ارتباطی) و اقدام جمعی مخلصانه را آغاز کرده‌ایم».

طبق گزارش وبگاه «ارم نیوز»، قرقاش همچنین تصریح کرد که اظهارات محمد بن زاید پس از دیدار با مقتدی صدر حاوی پیام‌های مهمی است و ما تمایل داریم عراق عربی، شکوفا و باثبات را ببینیم، هر چه چالش بزرگ باشد پاداش هم بزرگ‌تر است.

تمایل سه کشور به ارتباط با عراق

وی در ادامه افزود که تحرکات به گفته او «امیدوارکننده‌ای» که در قبال عراق به رهبری محمد بن سلمان و با مشارکت امارات و بحرین انجام می‌شود، نمونه‌ای از تأثیرگذاری کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس به شرط وجود دیدگاه و اهداف واحد است.

 مقتدی صدر، رئیس جریان الصدر عراق روز یکشنبه (دیروز) با مقامات اماراتی دیدار کرد.

صدر پس از ورود به امارات با محمد بن زاید، ولی‌عهد این کشور دیدار و در مورد روابط دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای گفت‌وگو کرد.

بن زاید در این دیدار پیروزی‌های نیروهای عراقی بر داعش را به وی و مردم عراق تبریک گفت.

وی همچنین با «عبدالله بن زاید» وزیر خارجه امارات نیز دیدار کرد.