به گزارش افکارنیوز،

 نتایج تحقیقاتی که از سوی کنگره اتحادیه معاملات انگلیس (TUC) صورت گرفته نشان می‌دهد میان کارمندان سیاه‌پوست و سفیدپوست هم‌رده در انگلیس، اختلاف دستمزد فاحشی وجود دارد.

طبق این گزارش، کارمندان سیاه‌پوست در سطح «اِی» حدود 10 درصد کمتر از همکاران سفیدپوست خود حقوق می‌گیرند. این میزان، معادل میانگین ساعتی 1.20 پوند دستمزد کمتر برای این افراد است.

سیاه‌پوستانی که دارای مدرک دانشگاهی هستند، اختلاف 14 درصدی حقوق را با همکاران سفیدپوست خود تجربه می‌کنند که برابر با 2.63 پوند در هر ساعت است. وضع برای آن دسته از سیاه‌پوستانی که دارای مدرکی تحصیلی در مقاطع بالا هستند، بدتر است؛ زیرا اختلاف دستمزد آنها با هم‌رده‌های سفیدپوستشان به 20 درصد (معادل 2.98 پوند در هر ساعت) می‌رسد.

گزارش اخیر کنگره اتحادیه معاملات انگلیس نشان می‌دهد، به طور میانگین در این کشور کارمندان سیاه‌پوست 8.3 درصد (1.15 پوند) کمتر از سفیدپوستان دستمزد دریافت می‌کنند.

«فرانسیس اوگردی»، دبیرکل کنگره اتحادیه معاملات انگلیس، در این باره گفت: وقت آن فرا رسیده است تا دولت، شکاف بوجود آمده در جامعه را برطرف کند. (زیرا بر اساس نتایج تحقیقات) فرقی نمی‌کند یک سیاه‌پوست مدرکی دکترا داشته باشد یا نه، در هر حال او از دیگر همکارانش کمتر حقوق دریافت می‌کند. دولت باید فشار بیشتری بر کارفرمایان وارد کند تا در پرداخت دستمزد، تبعیض‌آمیز رفتار نکنند.