به گزارش افکارنیوز،
معاون وزیر دفاع کره جنوبی امروز (دوشنبه) در یک مصاحبه تلویزیونی ادعا کرد: به نظر می‌رسد کره شمالی هنوز نتوانسته در فناوری «بازورود موشک به جو» مهارت کسب کند و دستیابی به این توانایی به دست‌کم یک یا دو سال زمان نیاز دارد. این درحالیست که توانایی کره شمالی در کوچک کردن کلاهک هسته‌ای به سرعت در حال پیشرفت است.

نگرانی‌ها در خصوص اینکه کره شمالی در حال نزدیک شدن به این هدف است که با سلاح‌های هسته‌ای خود خاک آمریکا را هدف قرار دهد و همچنین لفاظی‌های ترامپ، باعث تشدید تنش‌ها در این خصوص در ماه‌های اخیر شده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا متعهد شده است که با گزینه‌هایی که وجود دارد به هیچ وجه اجازه نمی‌دهد این اتفاق بیفتد.

معاون وزیر دفاع کره جنوبی در ادامه ادعای پیشین افزود: «آمریکا و کره جنوبی بر این باورند که کره شمالی هنوز نتوانسته است به فناوری بازورود موشک به جو دست یابد. ما فکر نمی‌کنیم که کره شمالی به این مرحله رسیده باشد؛ اما این حقیقت دارد که آن‌ها سریعا در حال نزدیک شدن به این فناوری هستند. نمی‌توان زمان دقیق آن را پیش‌بینیکرد؛ اما دستیابی به این فناوری، دست‌کم یک یا دو سال زمان می‌برد.

وی خاطرنشان کرد: کره شمالی به فعالیت‌های پیشین خود از جمله انجام آزمایش‌های موشکی ادامه می‌دهد؛ اما وارد یک مناقشه نظامی واقعی نخواهد شد.

این درحالیست که کره شمالی پیشتر اعلام کرد آخرین آزمایش موشک بالستیک بین قاره‌ای که در اواخر ماه اوت آزمایش کرد، یک موفقیت بزرگ بود و فناوری بازورود موشک به جو و کنترل کلاهک هسته‌ای آن بدون نقص انجام شد.

حدود دو هفته پیش هم کارشناس یک مؤسسه آمریکایی ادعا کرده بود: «ویدئوی آخرین آزمایش موشکی کره شمالی که روز جمعه انجام شد، نشان می‌دهد این موشک پیش از فرود متلاشی شده است. این بدان معناست که موشک قاره پیمای جدید پیونگ یانگ هنوز به فناوری «بازورود به جو» دست نیافته است.»

از سال گذشته میلادی، کره شمالی به دستور «کیم جونگ اون»، رهبر این کشور آزمایش‌های موشکی زیادی را انجام داده است. کره شمالی هفته گذشته هم اعلام کرد قصد دارد موشک هایی را نزدیک جزیره گوآم -که تحت کنترل آمریکاست- در اقیانوس آرام شلیک کند.