به گزارش العالم: "شيخ محمد العريفي" عضو انجمن علماي مسلمان خواستار به کارگیری همه روش هاي قانوني براي جلوگيري از مشارکت زنان عربستاني در بازي هاي المپيک شد.

العریفی تاکید کرد: " شاهزاده نواف بن فیصل رییس سازمان ملی جوانان عربستان هرگز راضی نخواهد بود که همسر یا دخترش جزو شرکت کنندگان در بازی های المپیک باشد. بنابراین باید برای حفظ آبرو و عفت خواهران مسلمانش تلاش کند ".

محمد العریفی در بیانیه ای که امروز منتشر شد، نوشته است: " شرکت زنان در بازی های جهانی المپیک یا بازی های عمومی داخلی یا خارجی کم کم به تساهل در کشف حجاب آنان، و تسامح در زمینه نوع لباس و پوشش آنها و همچنین تنگ تر و بدن نما شدن این پوشش خواهد انجامید ".

وی افزود: " عربستان نه تنها با سایر کشورهای جهان تفاوت دارد، بلکه از ویژگی های خاصی برخوردار است. قبله مسلمانان در این کشور قرار دارد؛ عربستان مهد رسالت و محل نزول وحی است. بنابراین همه مسلمانان این حق را بر گردن ما دارند که شاهد التزام صادقانه به اسلام و احترام به تعالیم اسلام باشند.لازم به ذکر است امیر نواف بن فیصل روز ۲۲ نوامبر جاری اعلام کرده بود که حداقل ۱۰ درصد از اعضای کاروان ارسالی عربستان به المپیک لندن را زنان تشکیل خواهد داد.

" آنیتا دیورانتز " رئیس کمیته بین المللی المپیک، در پیامی خطاب به عربستان، برونئی و قطر، تهدید کرده بود، هر کشوری که زنان در کاروان شرکت کننده آن در بازی های المپیک نقش فعالی نداشته باشند، از شرکت در مسابقات محروم خواهد شد؛ و مانند گذشته اجازه نمی دهد که ورزشکاران زن به صورت نمایشی در این بازی ها شرکت کنند.

برونئی و قطر اعلام کرده اند تیم های بانوانشان را به این بازی ها خواهند فرستاد. اما موضع رسمی عربستان در این زمینه تاکنون اعلام نشده است.

رسانه های عربستانی اعلام کرده بودند تیم های بانوان این کشور در المپیک ۲۰۱۲ لندن شرکت خواهند کرد.زنان عربستانی تا کنون بارها در فراخوانها و فعالیتهای متعددی تلاش کرده اند، به پاره ای حقوقشان در جامعه مانند حق رانندگی دست یابند؛ امری که آنها را با مجازاتهای زندان و یا شلاق مواجه کرد.

محدودیت زنان عربستانی در جامعه تا حدی است که آنها حتی برای انجام کارهای روزمره و خرید و یا مسافرت باید شخصی را بعنوان قیم، همراه داشته باشند.