به گزارش افکارنیوز،

 «سباستین گورکا» مشاور سابق «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که اخیراً در اعتراض به سیاست‌های کاخ‌سفید استعفا کرده بود در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی «هیل» وابسته کنگره آمریکا گفت، که معتقد است «اعتبار «پائول رایان» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و «میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان سنا از بین رفته و غیرقابل برگشت است».

وی همچنین با اشاره به تغییرات زیادی که اخیراً درکاخ سفید رخ داده است و تعداد زیادی از کارکنان ترامپ در کاخ سفید از سمت خود برکنار شدند، گفت که تغییرات عمده در کاخ سفید که در تابستان سال جاری میلادی رخ داده است، موجب شده که ترامپ احساس «انزوا» کند.

گورکا تصریح کرد که رایان نماینده ایالت ویسکانسین و مک کانل از ایالت کنتاکی در «توهم فانتزی» به سرمی برند و نتوانسته‌اند به وعده‌هایی که به مردم آمریکا داده اند به ویژه لغو و جایگزینی طرح خدمات درمانی «اوباماکر»، عمل کنند.

وی اینگونه توضیح داد: «فکر نمی‌کنک که رایان و مک کانل علیه ترامپ کار کنند اما به طور قطع با او همکاری هم نمی‌کنند.

گورکا که روز جمعه هفته گذشته، کاخ سفید را به دنبال اخراج «استفان بنن» استراتژیست کاخ سفید، ترک کرد، در مصاحبه تلفنی با هیل توضیح داد: «آنها همچنان در این توهم فانتزی به سر می‌برند که 8 نوامبر (انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا) به همان اندازه که برای رئیس‌جمهور، روز پیروزی بوده، پیروزی آنها هم بوده است و آنها برای این اشتباه و عقیده، متحمل هزینه خواهند شد ».

وی تأکید کرد: «با توجه به اینکه رئیس‌جمهور به عمد از همکاران خود در کنگره خواسته تا مردم آمریکا را از فاجعه اوباماکر رها کنند و اینکه بعد از 8 سال دادن وعده، (رهبران کنگره در عمل به وعده خود) شکست خوردند، می‌گویم که اعتبار میچ مک کانل و رایان از بین رفته است و غیرقابل برگشت است».

دفاتر مک کانل و رایان به اظهارات گورکا هنوز هیچ واکنشی نشان نداده‌اند.

گورکا 46 ساله همچون بنن از پایگاه خبری «بریت بارت نیوز» به کاخ سفید وارد شدند. این وب‌سایت اینترنتی به طور مداوم از رهبران جمهوری‌خواه کنگره انتقاد می‌کند.

گورکا درباره بازگشت مجدد به وب‌سایت بریت بارت گفت:‌«من هرگز نگفته بودم که به بریت بارت بازمی‌گردم. فعلاً در حال مذاکره با دیگر نهادها هستم اما به طور قطع با استیو بنن و تیم بریت بارت در آینده همکاری خواهم داشت».

*ترامپ از تمام تغییراتی که رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید به وجود آورده راضی نیست

وی تأکید کرد که ترامپ احساس انزوای بیشتری در کاخ سفید می‌کند و از تمامی تغییراتی که «جان کلی» رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید بنیان نهاده است، راضی و خشنود نیست. کلی در اقدامی دسترسی به رئیس‌جمهور آمریکا را محدود کرده تا نظم بیشتری در کاخ سفید و دفتر ریاست‌جمهوری آمریکا برقرار کند.

وی تصریح کرد:‌«رئیس‌جمهور در حال حاضر تا حدی احساس انزوا دارد. افراد همچون گذشته به وی دستری ندارند. بنابراین ما می‌دانیم که ژنرال کلی می‌خواهد نظام خاصی را به این سیستم تحمیل کند اما رئیس‌جمهور از جنبه هایی از این نظام جدید راضی نیست. بگذارید همین جا مسئله را تمام کنم».

گورکا درباره استعفای خود گفت که برکناری بنن یکی از دلایل کناره‌گیری وی از سمت خود در کاخ سفید بوده است و دلیل اصلی آن را سخنرانی ترامپ درباره راهبرد  جدید واشنگتن در افغانستان بوده که در آن اشاره ای به «اسلام افراطی» نشده است.

گورکا در بسیاری از مصاحبه‌های خود تصریح کرده بود که تعداد زیادی از کارکنان کاخ سفید علیه ترامپ کار می‌کنند و به طرح «آمریکا را بار دیگر بزرگ می‌کنیم» اعتقادی ندارند.

وی در حالیکه اعلام کرد که علاقه‌ای به رسانه ها ندارد، توضیح داد: «تعداد زیادی از افرادی که خود را خبرنگار می‌نامند، هیچ حیطه اخلاقی ندارند، این تعجب برانگیز است».