به گزارش افکارنیوز،

 رسانه‌های آمریکا از افزایش شمار کشته‌های طوفان سهمگین هاروی در آمریکا به ۲۲ نفر افزایش یافت.

طوفان هاروی

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که با اعلام مرگ 3 قربانی دیگر در شهر «هریس‌ کانتی» تگزاس، شمار قربانی‌های طوفان سهمگین هاروی دست‌کم به ۲۲ نفر رسید؛ این در حالی‌ست که مقامات آمریکا اعلام کرده‌اند هنوز آمار دقیقی از افراد ناپدید‌شده در دست نیست و احتمالا آمار قربانیان بیش از این رقم افزایش خواهد یافت.

طوفان هاروی

طوفان هاروی که از شامگاه روز جمعه ایالت تگزاس آمریکا را درنوردید و موجب طوفانها و بارندگی‌های شدید شده بر اساس برآورد مقامات دولتی آمریکا تاکنون بیش از 35 میلیارد دلار شده‌است.

افزون بر این نزدیک به 17 هزار نفر در اردوگاههای موقت پناه داده شده و بیش از 35 هزار نفر نیز نیاز به پناهگاه دارند.

هاروی

 

رئیس‌جمهور آمریکا در بازدید از ایالت تگزاس خسارات حاصل از طوفان هاروی را بی‌سابقه خواند.

بنا به گزارش رسانه‌های آمریکا طوفان هاروی که از شامگاه جمعه ایالت تگزاس را در نوردیده در حال حاضر در حال پیشروی به سمت ایالت لوئیزیاناست؛ با این حال  مقامات محلی آمریکا درباره بازگشت دوباره طوفان به تگزاس نیز هشدار داده‌اند.

بر اساس اعلام مقامات محلی، شهر هیوستون ایالت تگزاس در پی بارش‌های سنگین و جاری شدن سیل در یک وضعیت بحرانی بسیار اضطراری قرار گرفته است.

طوفان هاروی

در حال حاضر طوفان هاروی به ایالت لوئیزیانا نیز رسیده و «جان بِل اِدواردز» فرماندار اینایالت درخواست اعلام فاجعه در 5 منطقه در جنوب‌غربی این ایالت کرده‌ است.

کارشناسان هواشناسی اعتقاد دارند که میزان بارندگی در مناطق جنوب‌غربی این ایالت به 10 تا 20 اینج رسیده و به همین دلیل این مناطق نیازمند عملیاتهای امداد ونجات و همچنین ایجاد پناهگاه هستند.

طوفان هاروی

طوفان هاروی بزرگترین طوفان 12 سال اخیر در آمریکا است که از شامگاه روز جمعه برخی از شهرهای ساحلی ایالت تگزاس را در نوردید و تاکنون دست‌کم 5 کشته و ده‌ها زخمی در پی داشته است.

این طوفان تاکنون موجب وارد شدن خسارت‌های فراوانی به ایالت تگزاس آمریکا شده و ده‌ها هزار نفر مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند.